جمعه 3 اردیبهشت سال 1400 Fri, 23 Apr 2021 04:06:06 GMT
کد خبر : 68012       تاریخ : 1400/01/18 22:01
پایان اقدامات سنگفرش باب امام حسن (علیه السلام) در آستان مقدس عباسی

پایان اقدامات سنگفرش باب امام حسن (علیه السلام) در آستان مقدس عباسی

بخش پروژه های مهندسی آستان مقدس عباسی از پایان اقدامات سنگفرش باب امام حسن (علیه السلام) از سمت داخل در فضایی به وسعت ۴۵ متر مربع خبرداد.

به گزارش مبشرین به نقل از الکفیل، بخش پروژه های مهندسی آستان مقدس عباسی اعلام کرد: اقدامات سنگفرش باب امام حسن (علیه السلام) از سمت داخل در فضایی به وسعت ۴۵ متر مربع به پایان رسیده است. فضای تکمیل شده بین صحن مطهر حضرت ابوالفضل عباس(علیه السلام) تا ورودی باب امام حسن (علیه السلام) از سمت خارج است که مشرف به بین الحرمین است.

 

مهندس ضياء مجيد الصائغ، رئیس بخش پروژه های مهندسی آستان مقدس عباسی در گفت‌وگو با شبکه جهانی الکفیل گفت، این اقدامات در چارچوب اقدامات نوسازی و توسعه ورودیهای حرم مطهر و دارای طراحی های منسجم با ورودی های اصلی است که آنها را به صورت یکپارچه قرار داده و در سهولت تردد زائران و موکب ها سهیم است. باب امام حسن (علیه السلام) به عنوان دومین ورودی بزرگ آستان قدس عباسی مورد توجه ویژه ای قرار گرفته است.

 

وی اظهار داشت، فضای کلی سنگفرش شده به دو مسیر تقسیم شده است؛ مسیر پلکانی و رمپ که در اندازه های خاص و متناسب با ارتفاع از کف صحن و ورودی است. در اقدامات سنگفرش از مرمر طبیعی استفاده شده است.

 

الصائغ در خاتمه گفت، اقدامات دیگری به موازات این امور انجام می‌شود که رو به پایان است همچون مقاوم سازی دیوارها با مواد ویژه و تعمیر همه سیستمهای خدماتی (روشنایی، ارتباطی، دوربین ها، وسایل صوتی) و پایان اقدامات تعبیه چارچوب آهنی دو درب ورودی باب امام حسن (علیه السلام)./شبستان


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=68012

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400سال 1400