جمعه 3 اردیبهشت سال 1400 Fri, 23 Apr 2021 02:51:12 GMT
کد خبر : 67968       تاریخ : 1400/01/17 1
«شاعر انقلاب» هند درگذشت

«شاعر انقلاب» هند درگذشت

رضا سرسوی شاعر هندی و مداح برجسته اهل بیت(ع) که در محافل ادبی به شاعر انقلاب معروف بود، درگذشت.

به گزارش مبشرین به نقل از ایکنا؛ رضا سرسوی شاعر برجسته، ناشر و مروج تعلیمات و معارف نورانی قرآن و مداح اهل بیت(ع) در هند دعوت حق را لبیک گفت.

محمدعلی ربانی، رایزن فرهنگی ایران در دهلی‌نو با صدور پیامی درگذشت این شاعر و مداح برجسته را تسلیت گفت. متن این پیام به این شرح است.

درگذشت شاعر و مداح برجسته اهل بیت(ع)، جناب رضا سرسوی موجب تأثر و تألم فراوان گردید. شاعری که در مجامع و محافل ادبی و فرهنگی به عنوان «شاعر انقلاب» معروف بود و از جمله شیفتگان حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(حفظه‌الله تعالی) به شمار می‌رفت و تا پایان عمر، متعهد و مدافع ارزش‌های انقلاب اسلامی بود.

ایشان از جمه پیرغلامان حسینی که بود در سال ۱۹۹۷ در ویژه برنامه بین‌المللی اجتماع زائران اربعین حسینی شرکت کرد و شعر خواند. وی از شاعران صاحب نام اردو زبان شبه قاره بود که اشعار زیادی برای انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری و شهید سردار قاسم سلمیانی سروده و بیش از ۵ مجموعه شعر از ایشان به جای مانده است که معروف‌ترین آن «مان» (مادر) نام دارد.

فقدان این مرحوم را به شیعیان شبه قاره هند به ویژه اهل منطقه سرسی سادات ایالت اتار پرادش، جامعه فرهنگ وادب، دوستداران شعر آئینی، به ویژه خانواده محترم ایشان تسلیت گفته، برای آن عزیز از دست رفته علو درجات و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسئلت دارم.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=67968

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400سال 1400