جمعه 3 اردیبهشت سال 1400 Fri, 23 Apr 2021 02:57:22 GMT
کد خبر : 67945       تاریخ : 1400/01/16 16:49
ستاد امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان‌های بوشهر تشکیل می‌شود

ستاد امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان‌های بوشهر تشکیل می‌شود

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر گفت: امیدواریم سال ۱۴۰۰ سال راه اندازی ستادهای امر به معروف و نهی از منکر استان در شهرستان ها باشد و تمام تلاش خود را در این راستا انجام می دهیم.

به گزارش مبشرین به نقل از فارس، حجت الاسلام بهروز بهروزی امروز در دیدار با حجت الاسلام مصلح، امام جمعه خورموج، اظهار داشت: امیدواریم سال ۱۴۰۰ سال راه اندازی ستادهای امر به معروف و نهی از منکر استان در شهرستان‌ها باشد و تمام تلاش خود را در این راستا انجام می‌دهیم. 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر افزود: آگاهی‌هایی نسبت به شهرستان‌ها داریم ولی اولویت‌شناسی مباحث باید توسط امام جمعه برای ما محرز شود. لذا این شناخت برای بسیار اهمیت دارد. 

بهروزی افزود: علاوه بر این دقت به مطالبه گرها هم به مطالبه‌گری هاست یعنی هم شخص و هم مورد باید بررسی شود که در این زمینه امام جمعه کف میدان هست و می‌تواند بسیار به ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کمک کند. 

حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح، امام جمعه خورموج نیز گفت: اولین ستاد امر به معروف و نهی از منکر که در استان تشکیل شده شهرستان دشتی بوده ولی به دلیلی حمایت کمی که شکل گرفته اثرگذاری بسیار کم رنگ شد. 

وی بیان داشت: با توجه به حساسیت و تاکید رهبری بر مقوله امر به معروف ونهی از منکر، ولی از اصل و اساس یک بنای محکم برای این مجموعه دیده نشد و به صورت تعاملی و همکاری و خودجوش گروه‌های در شهرستان‌ها زیر نظر امام جمعه و دبیری سپاه شکل گرفت ولی حمایتی که باید صورت بگیرد صورت نگرفت و حمایت مالی نیز انجام نمی‌شد. 

امام جمعه خورموج گفت: اجرای هر برنامه‌ای بودجه می‌خواهد، وقتی می‌خواهیم برنامه اجرا کنیم نیاز به بودجه برنامه داریم. در یک کلام بدون داشتن بودجه و اعتبارات و حمایت و پشتیبانی کار پیش نمی‌رود. 

سیاست امام محوری در محلات اجرا شود

همچنین پیش از ظهر امروز حجت الاسلام بهروز بهروزی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر با حجت الاسلام پهلوزاده، امام جمعه اهرم دیدار کرد. 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر در این دیدار شعار ستاد امر به معروف را حمایت از مطالبه‌گری عاعلام کرد و گفت: باید تا قبل از انتخابات مردم به اوج مطالبه‌گری برسند. بحث فرهنگ‌سازی بسیار بحث مهمی است و همانطور که داریم تلاش می‌کنیم جلوی تهاجم فرهنگی و جنگ نرم گرفته شود از طرف دیگر نیز باید فرهنگ‌سازی شود و بحث امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نهادینه شود. 

حجت‌الاسلام حبیب پهلوزاده، امام جمعه اهرم نیز در این دیدار گفت: در گام دوم انقلاب بحث ارتباط با مساجد و مدارس و صندوق قرض الحسنه بسیار اهمیت دارد. پیش‌نماز هر محله صرفا پیش نماز نیست، بلکه امام محله است. 

امام جمعه اهرم، کمک به نیازمندان در موضوعات مختلف را یکی از اقدامات حسنه در محله عنوان کرد و گفت: امام شاخص است و از روی فرد بودن و شخص بودن حرفی نمی‌زند از روی امامت حرف می‌زند که حکم است براساس دستورات که اگر این صورت گیر و شهر امام محور شود همه چیز وحدت پیدا می‌کند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=67945

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400سال 1400