جمعه 3 اردیبهشت سال 1400 Fri, 23 Apr 2021 03:08:50 GMT
کد خبر : 67381       تاریخ : 1399/12/23 20:01
پایان پایش ۱۸۰۰ مؤسسه قرآنی / ۳۰۰ مؤسسه غیرفعال شد
حسین بهبودی خبر داد:

پایان پایش ۱۸۰۰ مؤسسه قرآنی / ۳۰۰ مؤسسه غیرفعال شد

مدیر اداره توسعه مشارکت‌های مردمی سازمان دارالقرآن الکریم با اشاره به طرح ارزیابی و پایش مؤسسات قرآنی گفت: از مجموع دو هزار و ۸۶ مؤسسه‌ تحت نظارت سازمان دارالقرآن الکریم، بالغ بر هزار و ۸۰۰ مؤسسه رصد شدند و متأسفانه فعالیت حدود ۳۰۰ مؤسسه قرآنی متوقف شده است.

به گزارش مبشرین، حسین بهبودی، مدیر اداره توسعه مشارکت‌های مردمی سازمان دارالقرآن الکریم، در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا، با اشاره به طرح ارزیابی و پایش مؤسسات قرآنی گفت: طرح پایش و رصد مؤسسات در دو گام انجام شد و به پایان رسید. یک گام این طرح، خوداظهاری و گام دیگر، رصد میدانی بود که طی آن حدود ۱۸۰ نفر به ما کمک کردند.
 
وی افزود: از مجموع دو هزار و ۸۶ مؤسسه‌ای که تحت نظارت سازمان دارالقرآن فعالیت می‌کنند، بالغ بر هزار و ۸۰۰ مؤسسه رصد شدند، یعنی در حال حاضر این تعداد مؤسسه قرآنی در کشور نفس می‌کشند و در ایام شیوع کرونا فعالیت‌شان چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی متوقف نشده است.

مدیر اداره توسعه مشارکت‌های مردمی سازمان دارالقرآن الکریم تصریح کرد: در این ایام و همزمان با شیوع کرونا، چیزی حدود ۳۰۰ مؤسسه قرآنی به هر شکل فعالیتشان متوقف شده است، اما این‌ها را رها نکرده‌ایم و با پیگیری‌هایی که انجام می‌دهیم، وضعیت آن‌ها را هم رصد می‌کنیم.
 
بهبودی با تأکید بر اینکه باید پیگیری‌های بیشتری برای چرایی تعطیلی این مؤسسات صورت گیرد، گفت: طی پیگیری‌های مقدماتی مشخص شد برخی از این مؤسسات به طور دائم متوقف شده‌اند و هیچ اراده‌ای از سوی مدیران برای بازگشت وجود ندارد و همچنین بخشی دیگر متأثر از وضعیت موجود، فعالیتشان متوقف شده است. به این معنی اراده بازگشایی برخی از مؤسسات همچنان از سوی مدیران وجود دارد که اگر شرایط به حالت عادی بازگردد، آن‌ها مجدداً فعالیتشان را احیا می‌کنند.

وی با بیان اینکه خروجی‌های به‌دست آمده خیلی قابل توجه است و ساعت‌ها زمان می‌برد که یک یک آن‌ها را تحلیل کنیم، گفت: باید ببینیم که هر کدام از مؤسسات قرآنی چه فعالیت‌هایی را در حوزه‌های مختلف داشته‌اند. بر این اساس حدود ۱۱۰ شاخص مورد ارزیابی قرار گرفت که جلسات مفصلی نیازمند است تا نسبت مؤسسات به این شاخص‌ها تحلیل و بخشی از آن هم اطلاع‌رسانی شود.

  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=67381

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400سال 1400