دوشنبه 30 فروردین سال 1400 Mon, 19 Apr 2021 07:06:24 GMT
کد خبر : 67232       تاریخ : 1399/12/19 17:10
سند راهبردی فعالیتهای قرآنی استان حاصل تلاش سه هزارساعت نفر فعالان و پژوهشگران بوشهر است/سند راهبردی بوشهر الگویی برای تدوین در دیگر استانها + متن سند
در گفتگو با مدیر پروژه تدوین سند راهبردی قرآنی بوشهر مطرح شد؛

سند راهبردی فعالیتهای قرآنی استان حاصل تلاش سه هزارساعت نفر فعالان و پژوهشگران بوشهر است/سند راهبردی بوشهر الگویی برای تدوین در دیگر استانها + متن سند

سند اجرایی 20 ساله فعالیتهای قرآنی استان بوشهر با حضور مسولان استانی و معاون قرآن و عترت وزیر ارشاد اسلامی در جلسه فرهنگ عمومی استان بوشهر رونمایی شد. به همین مناسبت گفتگویی با مدیر پروژه تدوین سند راهبردی فعالیتهای قرآنی استان داشتیم.

دکتر رضا نجفی در گفتگو  با خبرنگار مبشرین گفت: اجرای سند راهبردی فعالیتهای قرآنی استان به نتایج خوبی رسیده است. این سند در سال ۹۴ با همکاری ۳۰ نفر از اساتید قرآنی و دانشگاهی تدوین و در  نهایت تصویب شد.

وی به تلاشهای پژوهشگران و فعالان قرآنی استان بوشهر در زمینه تدوین این سند اشاره کرد و افزود: حدود سه هزار نفر ساعت برای تحقیقات و تدوین سند زمان صرف شده و بحمدالله به نتایج خوبی رسید، تا جایی که این سند الگویی برای تدوین آن در دیگر استانها شد.

عضو هیات علمی دانشگاه خلیج فارس ادامه داد:اخیرا با اهتمام داستگاههای فرهنگی و همچنین اساتید قرآنی، برنامه ها و الزامات سال ۱۴۰۰ نیز تدوین شده که اجرای آن به مشارکت همگانی نیاز دارد.

نجفی بخشی از مفاد سند راهبردی را تشریح  کرد و اظهار داشت: دست یافتن استان بوشهر به جایگاه نخست فعالیت های قرآنی کشور  و همچنین پایتخت قرآنی ایران اسلامی از مهمترین بندهای چشم انداز سند بوده که بحمدالله جلوتر از برنامه اجرایی محقق شد.

این حافظ قرآن کریم ضمن برجسته شمردن نقش اساتید قرآنی در موفقیتهای سنوات اخیر، اظهار امیدواری کرد: فعالان قرآنی انتظار دارند عملکرد دستگاههای  فرهنگی به گونه ای باشد که بوشهر شایسته عنوان پایتخت قرآنی کشور قرار گیرد.

 

برای دریافت متن سند راهبردی فعالیتهای قرآنی استان بوشهر اینجا کلیک کنید

 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=67232

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400سال 1400