دوشنبه 30 فروردین سال 1400 Mon, 19 Apr 2021 08:24:50 GMT
کد خبر : 67221       تاریخ : 1399/12/18 10:2
 ۳۳ مرکز مثبت زندگی بهزیستی در استان بوشهر افتتاح شد

۳۳ مرکز مثبت زندگی بهزیستی در استان بوشهر افتتاح شد

۳۳ مرکز مثبت زندگی در استان بوشهر به دستور رئیس جمهور و با حضور رئیس سازمان بهزیستی و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به‌صورت ویدیو کنفرانس افتتاح شد.

به گزارش مبشرین  به نقل از تسنیم، همزمان با آیین افتتاح 2400 مرکز خدمات بهزیستی تحت عنوان مثبت زندگی در سراسر کشور، 33 مرکز مثبت زندگی در استان بوشهر به دستور رئیس جمهور و با حضور رئیس سازمان بهزیستی و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به‌صورت ویدیو کنفرانس‌ با هدف ارایه 22 خدمت رایگان به مددجویان بهزیستی افتتاح شد.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر در حاشیه افتتاح این مراکز با بیان اینکه مراکز مثبت زندگی بیشتر محله‌های با تراکم بالای مددجویان بهزیستی به مددجویان ارائه خدمت می‌کنند اظهار داشت: مراکز مثبت زندگی ویژگی‌های خاص و منحصر به‌فردی چون مشارکت‌های مردمی، محله محوری، تسهیل دسترسی، خانواده محوری، مددکار محوری، توجه به دولت الکترونیک، ارتقای سلامت اجتماعی، اجرای طرح‌های غربالگری و مشاوره ژنتیک دارند.

علیرضا حاجیونی با بیان اینکه مراکز مثبت زندگی بهزیستی با محوریت بخش غیردولتی فعالیت می‌کنند گفت: در همین راستا 150 نفر از کارشناسان و مددکاران اجتماعی بخش غیر دولتی در این مراکز مشغول به کار می‌شوند.

وی با اشاره به مددجو محور بودن فعالیت‌‌ها در مراکز مثبت زندگی  خاطرنشان کرد: تاکنون این مددجویان بودند که برای دریافت خدمات به مراکز بهزیستی مراجعه می‌کردند اما با راه‌اندازی مراکز مثبت زندگی  این کارشناسان هستند که به سراغ مددجویان می‌روند.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر با بیان اینکه 8 شهرستان استان دارای مراکز مثبت زندگی هستند افزود: شهرستان‌های عسلویه و جم در فراخوان دوم زیر پوشش این مراکز قرار می‌گیرند.

حاجیونی از راه‌اندازی 7 مرکز مثبت زندگی دیگر در فاز دوم  اجرای این طرح در استان خبرداد و بیان کرد: در مراکز مثبت زندگی ضمن تشکیل پرونده و  پاسخگویی به مراجعان برنامه نیازسنجی‌های محلی، شناسایی داوطلبان و خیران، آگاه‌سازی معلولان و آموزش‌های مهارت زندگی و غربالگری در قالب خدمات 22 خدمت ارائه می‌شود.

 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=67221

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400سال 1400