دوشنبه 30 فروردین سال 1400 Mon, 19 Apr 2021 08:22:17 GMT
کد خبر : 67217       تاریخ : 1399/12/18 23:29
معاون وزیر ارشاد: ۴۵۰۰ موسسه مردمی قرآن و عترت در کشور فعال است

معاون وزیر ارشاد: ۴۵۰۰ موسسه مردمی قرآن و عترت در کشور فعال است

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: چهار هزار و ۵۰۰ موسسه مردمی قرآن و عترت دارای مجوز از سازمان دارالقرآن کریم در کشور فعال است.

به گزارش مبشرین به نقل از ایرنا، عبدالهادی فقهی‌زاده یکشنبه شب در بازدید از موسسه قرآنی شهید ارسلان فهیمی بوشهر افزود: همچنین ۲ هزار و ۳۰۰ موسسه قرآن و عترت به عنوان واحدهای دریافت کننده مجوز از معاونت قرآن و عترت در کشور فعالیت دارند که این شمار با احتساب شعبه‎‌هایی است که موسسه‎‌ها به خود اختصاص داده‌اند.

وی بیان کرد: ۸۸ موسسه قرآنی در استان بوشهر فعالیت می‌کنند که این شمار شامل مراکزی است که مجوز خود را از معاونت قرآن و عترت و سازمان دارالقرآن کریم دریافت کرده‌اند.

فقهی زاده اظهار داشت: بوشهر یک استان قرآنی است که انتظار می‌‎رود برکات و تجربیات ارزنده‌ای که در این استان مشاهده می‎‌شود مورد استفاده دیگران نیز قرار گیرد.

وی افزود: امیدواریم در سال آینده که بوشهر به عنوان پایتخت قرآنی کشور انتخاب می‌شود برکاتی در پی داشته باشد و برنامه‌‏‎های ارزنده و با کیفیتی توسط این استان در سطح ملی برگزار شود.

در این بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر نیز قول مساعد داد مشکلات موسسه قرآنی شهید فهیمی برای تامین فضای فیزیکی مناسب برطرف شود.

فاطمه کرمپور افزود: موسسه‎‌های قرآنی از پیشگامان عرصه فعالیت‌‏ها این حوزه محسوب می‎‌شوند که در این ارتباط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف ترویج و تبلیغ فعالیت‏‎‌های قرآنی به صورت ویژه از موسسه‎‌ها حمایت می‌‎کند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=67217

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400سال 1400