دوشنبه 30 فروردین سال 1400 Mon, 19 Apr 2021 06:30:58 GMT
کد خبر : 67147       تاریخ : 1399/12/16 09
 بیش از ۱۳ هزار نفر در طرح شهید سلیمانی در استان بوشهر غربالگری شدند

بیش از ۱۳ هزار نفر در طرح شهید سلیمانی در استان بوشهر غربالگری شدند

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر با بیان اینکه ۱۳ هزار نفر در طرح شهید سلیمانی غربالگری شدند گفت: تشدید طرح شهید سلیمانی در دستور کار قرار گرفته و تا کنترل کامل بیماری ادامه خواهد یافت.

به مبشرین، مراد علی فولادوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه طرح شهید حاج قاسم سلیمانی از اوایل آذر ماه گذشته در استان آغاز شده و تا پایان سال ادامه دارد اظهار داشت: در هفته‌های اخیر به سبب عادی‌انگاری و بی‌توجهی به معیارهای بهداشتی و پیشگیری، علائمی از بروز موج چهارم بیماری در برخی از استانهای کشور مشاهده شده است.

وی با بیان اینکه در استان بوشهر اخیرا تعداد موارد سرپائی بیماری و تا حدودی تعداد بستری‌ها اندکی افزایش یافته افزود: بیم آن می‌رود که موج جدیدی از بیماری کرونا در استان شکل بگیرد که در این راستا تشدید طرح شهید سلیمانی در دستور کار بسیج جامعه پزشکی سپاه امام صادق (ع) و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر قرار گرفته است.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر با تاکید بر این نکته که تا کنترل کامل بیماری کرونا طرح شهید سلیمانی ادامه خواهد یافت گفت: طرح شهید سلیمانی با سازماندهی تیم‌های سه گانه مراقبتی، نظارتی و حمایتی در تمام شهرستانهای استان شکل گرفته است.

فولادوند با بیان اینکه تاکنون 49 هزار نفر با علائم حاد تنفسی به مراکز درمانی استان بوشهر مراجعه کرده‌اند افزود: تاکنون 14 هزار و 664 نفر به سبب ابتلا به بیماری کرونا بستری و 14 هزار و 636 نفر آنان از بیمارستان‌های استان ترخیص شده‌اند.

وی کل موارد دارای تست مثبت کرونا در استان بوشهر را تاکنون 20 هزار و 240 نفر دانست و بیان کرد: در این راستا متاسفانه تاکنون 866 نفر به سبب ابتلا به کرونا فوت کرده‌اند.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر با بیان اینکه 20 فوتی هم مشکوک به کرونا ثبت شده است خاطر نشان کرد: تعداد موارد آلوده به ویروس جهش یافته انگلیسی در استان بوشهر 5 نفر گزارش شده است.

فولادوند به تیم‌های طرح شهید سلیمانی در استان بوشهر پرداخت و تصریح کرد: 478 تیم در قالب بخش‌های مراقبتی، نظارتی و حمایتی در تمام شهرستانهای استان بوشهر فعالیت می‌کنند.

وی، تعداد تیم‌ها و اعضاء در حال فعالیت مراقبت و رهگیری را 145 تیم با 584 نفر دانست و بیان کرد: تعداد تیم‌های مراقبت در منزل 22 تیم با 43 عضو و تعداد تیم‌های نظارتی 194 تیم با 445 عضو است.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر با اشاره به فعالیت 117 تیم حمایتی با 272 عضو به فعالیت تیم‌های طرح شهید سلیمانی از ماه بهمن تا هفته نخست اسفند پرداخت و افزود: در این راستا 3 هزار و 71 خانواده و 13 هزار و 371 نفر غربالگری شدند.

فولادوند تعداد افراد ارجاع شده برای انجام تست PCR در طرح شهید سلیمانی در استان بوشهر را 879 نفر دانست و افزود: در این راستا برای 15 هزار و 330 نفر تست سریع انجام شده که 1900 نفرشان مثبت بوده است.

وی، تعداد افراد ایزوله شده در منزل را 4 هزار و 861 نفر دانست و بیان کرد: تعداد اخطار صادر شده برای اصناف حدود 5 هزار مورد بوده که 142 صنف به سبب رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی پلمب شده‌اند.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر با اشاره به انجام 5 هزار و 600 مورد بازدید مشترک خاطر نشان کرد: در این راستا  تعداد بازدید انجام شده توسط بسیج افزون‌بر 10 هزار 800 مورد و بازدیدهای هلال احمر 3 هزار 620 مورد گزارش شده است.

فولادوند به توزیع بسته‌های معیشتی اشاره و بیان کرد: در اجرای طرح شهید سلیمانی بیش از 3 هزار و 450 بسته معیشتی میان افراد آسیب دیده از کرونا توزیع شده است.

وی، تعداد خانوارهای تحت حمایت کالایی را یک‌هزار و 704 خانوار دانست و تصریح کرد: تعداد خانوارهای غربالگری شده 4 هزار و 560 خانوار بوده که ارزش ریالی بسته‌های توزیع شده 15 میلیارد ریال است.

وی با بیان اینکه در چند هفته اخیر تعداد موارد سرپایی بیماری با روندی ملایمی در حال افزایش است تاکید کرد:  بیم آن می‌رود که پیک جدید بیماری در استان ظاهر شود که با هماهنگی سپاه امام صادق (ع) و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تعدادی پرستار و مامای آموزش دیده برای تشدید مراقبت‌ها به‌خصوص برای افزایش بیماریابی و رهگیری تماس نزدیک بیماران به‌کار گرفته شده‌اند و در هفته‌های آینده اثر این اقدام به‌صورت افزایش موارد بیماریابی و انجام تست سریع خود را نشان خواهد داد.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر با تاکید بر توجه به پرهیز از مسافرت و دورهمی‌ها تصریح کرد: با توجه به مسافرپذیر بودن استان در ایام تعطیلات نوروزی نکته بسیار مهم در کنترل بیماری این است که ورود و خروج در مبادی ورودی استان با جدیت تمام کنترل شود در غیر این‌صورت ممکن است شاهد بروز موج جدید بیماری در استان باشیم.

فولادوند تاکید کرد: چنانچه دستورالعمل‌های بهداشتی به‌خصوص استفاده از ماسک و عدم برگزاری مراسم‌ها و دورهمی‌ها جدی گرفته نشوند ممکن است موج جدید بیماری با سرعت و شدت بیشتری در استان منتشر شود.

 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=67147

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400سال 1400