دوشنبه 30 فروردین سال 1400 Mon, 19 Apr 2021 07:55:48 GMT
کد خبر : 67123       تاریخ : 1399/12/16 24:13
آزادی ۳۰ زندانی جرائم غیر عمد در استان بوشهر

آزادی ۳۰ زندانی جرائم غیر عمد در استان بوشهر

رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: ۳۰ زندانی جرائم غیر عمد با کمک و همت خیران و ستاد دیه استان آزاد شدند.

به گزارش مبشرین به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر، علی جمادی بیان کرد: در آستانه مبعث رسول اکرم (ص) و به مناسبت روز قرانی استان بوشهر، ۳۰ زندانی جرائم غیر عمد با کمک و همت خیران و ستاد دیه استان از بند رهایی یافتند.

 
وی، مجموع بدهی این زندانیان را پنج میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان عنوان کرد که از این مبلغ یک میلیارد و ۸۰ میلیون تومان با کمک خیران و به صورت بلاعوض و ۴۷۰ میلیون تومان از طریق پرداخت تسهیلات تامین شده است.
 
وی ادامه داد: همچنین شاکیان نیز با گذشت سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در این کار خیر مشارکت کردند.
 
رئیس کل دادگستری استان گفت: با آزادی این زندانیان شمار زندانیان جرائم غیر عمد آزاد شده در استان بوشهر از ابتدای امسال تا کنون به ۱۴۳ نفر رسید که این زندانیان ۹۵ میلیارد تومان بدهی داشتند.
 
وی عنوان کرد: اکنون ۱۴۴ زندانی جرائم غیر عمد با ۶۸ میلیارد تومان بدهی در زندان هستند که تلاش می‌شود با همکاری خیران هر چه سریع‌تر زمینه آزادی و بازگشت آن‌ها به اجتماع و آغوش خانواده فراهم شود.
 
جمادی تاکید کرد: برگشت این مددجویان به جامعه به عنوان نیروی کار مفید تکلیف سازمان زندان‌ها و اقدامات تربیتی است و در این ارتباط تلاش می‌شود با آموزش مهارت‌ها و حرفه آموزی زمینه بازگشت آن‌ها به جامعه فراهم شود.
 
رئیس کل دادگستری استان با تاکید براینکه براساس قوانین جزایی اسلام کسی نباید مجازات شود مگر اینکه مستحق مجازات باشد بیان کرد: براساس قوانین جزایی اسلام، مجازات باید به گونه‌ای باشد که از جرم به عمل آمده بتواند رفع اثر شود و همچنین فردی که قدرت کار از او گرفته شده به جامعه بازگردد.

  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=67123

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400سال 1400