دوشنبه 30 فروردین سال 1400 Mon, 19 Apr 2021 07:43:44 GMT
کد خبر : 67112       تاریخ : 1399/12/15 28:30
امام جمعه اهرم: آسیب‌های ناشی از فلرهای پارس جنوبی در استان بوشهر جبران شوند

امام جمعه اهرم: آسیب‌های ناشی از فلرهای پارس جنوبی در استان بوشهر جبران شوند

امام جمعه اهرم گفت: آسیب‌های ناشی از فلرهای پارس جنوبی در استان بوشهر جبران شوند.

به گزارش مبشرین به نقل از مهر، حجت الاسلام حبیب پهلوزاده در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اهرم با اشاره به روز ۱۵ اسفند روز درخت کاری و آغاز هفته منابع طبیعی بیان کرد: ضمن تبریک این روز دست‌اندرکاران وظیفه ماست که نسبت به منابع طبیعی صیانت داشته باشیم که نسبت به آیندگان از طرف ما خیانتی صورت نگیرد.

امام جمعه اهرم یاد آور شد: محیط زیست و حفظ منابع طبیعی مسئله تجملاتی و درجه دو نیست بلکه یک مسئله حیاتی است و از تعالیم اسلام است و وظیفه حاکمیت است.

وی افزود: تخریب محیط زیست ضربه‌اش به یک ملت، منطقه جغرافیایی و بلکه کل دنیا است و تخریب آن زمانی احساس می‌شود که قابل جبران نباشد.

پهلوزاده ادامه داد: استان بوشهر در محاصره مشعل‌های گازی یا فلرها است و تخریب طبیعت هم در پی دارد. به خاطر این مشعل‌های گازی و خطوط انتقال انرژی آسیب‌های وجود دارد و آسیب‌های بی جبرانی به محیط پیرامونی این تأسیسات زد.

وی افزود بیان کرد: چه نفوذی در این امور صورت گرفته که با این همه جوان نخبه و با روحیه جهادی اما نسبت به کشور همسایه در میدان مشترک پارس جنوبی در قطر حتی یک مشعل گازی هم روشن نیست اما در منطقه عسلویه بیش از ۴۰ مشعل گازی روشن است و سرمایه‌های این ملت دارد می‌سوزاند.

امام جمعه اهرم با اشاره به اینکه چرا عده‌ای شعار ما می‌توانیم را به حاشیه برده‌اند و عمل به این فرمایشات نداشته‌اند گفت: هشت سال یا بیشتر است که اقدامی در راه اصلاح این امور و حذف آلایندگی‌ها صورت نگرفت است.

پهلوزاده ادامه داد: مسئله یوز ایرانی هم به دفاع از محیط زیست و منابع طبیعی مطرح شد که این به خاطر دفاع از محیط زیست نبود بلکه دلشان برای محیط زیست و یوز ایرانی نسوخته بود بلکه برای جاسوسی از تأسیسات نظامی بود که با درایت سربازان گمنام امام زمان عج همه آنها دستگیر شدند. وظیفه مجریان نفتی و گازی است که حفظ و حراست محیط پیرامونی تأسیسات نفتی و گازی مد نظرشان قرار دهند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=67112

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400سال 1400