دوشنبه 30 فروردین سال 1400 Mon, 19 Apr 2021 06:53:12 GMT
کد خبر : 67105       تاریخ : 1399/12/15 18:58
رونمایی و تجلیل از برگزیدگان دوره‌های آموزش قرآنی

رونمایی و تجلیل از برگزیدگان دوره‌های آموزش قرآنی

همزمان با آئین اختتامیه دوره‌های آموزشی، ضمن رونمایی از آثار تولیدی شورای عالی قرآن، برگزیدگان این دوره معرفی و تجلیل شدند.

به گزارش مبشرین به نقل از شورای عالی قرآن کشور، اختتامیه دوره های آموزشی و مراسم رونمایی از آثار تولیدی شورای عالی قرآن، در مجتمع امام خمینی(ره)، حسینیه الزهرا(س) برگزار شد.
در این برنامه که باحضور پرشور اساتید و قاریان تهرانی ضمن رعایت دستورالعمل های بهداشتی همراه بود، مسعود نوری؛ حائز گواهی نامه تخصصی درجه یک مدرسان، امین عبدی؛ از برگزیدگان دوره آموزش غیرحضوری و امیرحسین رحمتی؛ برگزیده جلسات ارتقاء قاریان به تلاوت آیاتی از قرآن پرداختند و احمدرضا محمدیان؛ برگزیده جلسات ارتقاء دعاخوانان، دعای فرج امام زمان را به زیبایی اجرا کرد.

 معاون اجرایی شورای عالی قرآن، در سخنانی گفت: جلسات ارتقاء قاریان و دعاخوانان ممتاز از آذر ماه سال ٩٨ آغاز و تا روزهای گذشته ادامه داشته و در این جلسه، شاهد اختتامیه آن هستیم.

محمد تقی میرزاجانی، گفت: همچنین پایان دوره آموزش غیرحضوری ویژه قاریان شهرستانیِ دارنده گواهی‌نامه طرح ارزیابی قاریان و مدرسان که از ابتدای سال جاری آغاز شده بود هم در این مراسم اعلام می‌شود.

میرزاجانی یادآور شد، نهمین دوره طرح ارزیابی قاریان و مدرسان هم از دیگر فعالیت‌های شورای عالی قرآن در سال جاری بود که شاهد اختتامیه آن در این جلسه هستیم.

معاون اجرایی شورای عالی قرآن، رونمایی از ٩ آثار تولیدی با رویکرد ترویجی از جمله چند دوره ترتیل و آلبوم‌های تلاوت و دعا را از دیگر بخش‌های پیش بینی شده در این مراسم عنوان کرد.

در بخش دیگری از این جلسه که به صورت زنده از فضای مجازی پخش می‌شد، سیدعلی سرابی؛ قائم مقام شورای عالی قرآن، ضمن ارج نهادن به حضور اساتید و قاریان در این مراسم، با مغتنم دانستن فرصت ارائه خدمات تخصصی در حوزه آموزش به قاریان و دعاخوانان ممتاز سراسر کشور علی رغم مشکلاتی که شورا با آن مواجه است، اظهار امیدواری کرد این حرکت، در سال آینده پرشتاب‌تر از گذشته دنبال شود.

سرابی، همراهی رسانه‌ها از جمله رادیوقرآن را در بهره برداری از این تولیدات و مشارکت در تولیدات جدید را برای رونق بیش از پیش فعالیت‌های قرآنی حائز اهمیت دانست.

در بخش دیگری از این مراسم، سیدعباس انجام؛ دبیر جلسات ارتقاء دعاخوانان و محمودرضا بیژنی اول؛ دبیر جلسات ارتقاء قاریان هم باحضور در جایگاه به بیان نقطه نظرات خود در راستای اثرگذاری بیشتر جلسات ارتقاء پرداختند و ضمن تشکر از اهتمام شورای عالی قرآن در این امر، لزوم برنامه‌ریزی جامع‌تر برای بهره وری حداکثری از این جلسات را خواستار شدند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=67105

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400سال 1400