جمعه 3 اردیبهشت سال 1400 Fri, 23 Apr 2021 04:44:39 GMT
کد خبر : 67079       تاریخ : 1399/12/14 20
پاسداشت راهیان نور موجب ایجاد همدلی و عزت آفرینی در جامعه می‌شود
مسئول اردویی سپاه بوشهر:

پاسداشت راهیان نور موجب ایجاد همدلی و عزت آفرینی در جامعه می‌شود

مسئول سازمان اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: پاسداشت راهیان نور به عنوان تجربه موفق جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی موجب ایجاد همدلی، امید، تقویت همبستگی و روحیه حماسی و عزت‌آفرینی در جامعه می‌شود.

به گزارش مبشرین به نقل از ایرنا، سرهنگ عبدالهادی صبحانی خواه روز پنجشنبه در نشست هماهنگی برنامه‌های بزرگداشت راهیان نور از ۱۴ تا ۲۰ اسفند ماه افزود: امروز معاندین انقلاب اسلامی سعی دارند تا انجام کارهای فرهنگی نظیر راهیان نور را با اقدام‌های خود کم رنگ نشان دهند در این ارتباط ما بهتر و فعال‌تر از همیشه باید در صحنه ظاهر شده و نه تنها این حرکت بزرگ فرهنگی را در رفتار و اعمال جامعه ساری و جاری کنیم بلکه با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها برای توسعه، تقویت، اثربخشی، انعکاس و پاسداشت باورهای ارزشی راهیان نور بیش از گذشته تلاش کنیم.

وی ادامه داد: امسال با توجه به شرایط حاکم بر جامعه به علت انتشار ویروس کرونا، امکان اجرای اردوهای راهیان نور وجود ندارد بر همین اساس سازمان اردویی سپاه امام صادق (ع) برای آشنایی با ارزش‌های دفاع مقدس و شهیدان سرافراز برنامه‌های متعددی را با همکاری معاونت‌ها، اقشار بسیج و سایر رده‌های مقاومت سپاه استان بوشهر برای اجرا  با عنوان هفته بزرگداشت راهیان نور برنامه‌ریزی کرده‌است.

صبحانی خواه اضافه کرد: در این ارتباط ۶۲ جهیزیه توسط این سازمان در دست تهیه است که قرار است ۵۰ درصد از این مجموعه بین فرزندان رزمندگان و ۵۰ درصد دیگر نیز بین خانواده‌های نیازمند که از قبل از سوی معاونت سرمایه انسانی بسیج سپاه امام صادق (ع) شناسایی شده‌اند در هفته بزرگداشت راهیان نور توزیع شود.

وی اظهار کرد: راهیان نور یک فناوری برای استخراج گنج از گنجینه دفاع مقدس است که سالانه ما شاهد حضور گسترده قشرهای مختلف مردم بویژه جوانان، خادمان و راویان در یادمان‌های مناطق عملیاتی دوران هشت سال دفاع مقدس بودیم که با عشق و علاقه خاصی در نوروز در این سرزمین‌ها حاضر می‌شدند و آن را با هیچ چیز عوض نمی‌کردند اما امسال برای دومین سال است که از این نعمت محروم هستیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دانشجویی عمار استان بوشهر گفت: بسیج دانشجویی استان بوشهر از همان روزهای آغاز شیوع ویروس کرونا در کشور، کانال "معراج خاکی" را با موضوع راهیان نور در بستر فضای مجازی راه‌اندازی کرد که این کانال از سال گذشته تاکنون فعال و دارای قسمت‌ها و تولیدات مختلف از جمله "زیارت مجازی" است.

عبدالرضا حکیمی برازجانی افزود: امسال نیز همزمان با هفته بزرگداشت راهیان نور، کانالی با عنوان "دانشجویان مکتب سلیمانی" در بستر شبکه‌های بله، اینستاگرام، واتس آپ و روبیکا راه‌اندازی می‌شود.

وی بیان کرد: برگزاری جشنواره فرهنگی هنری با عنوان "تاریخ‌ساز"، راه‌اندازی پویش‌های مجازی از جمله پویش‌های کتابخوانی شهدای دانشجو و حاج قاسم سلیمانی، زیارت شهدای گمنام دانشگاه‌ها و شهرستان‌ها و پخش برنامه‌های روایتگری ضبط شده در بستر فضای مجازی از جمله برنامه‌های فرهنگی است که در هفته راهیان نور امسال اجرا می‌شود.

این مقام مسئول یادآور شد: ثبت خاطره خادمان و خادمیاران شهدا، تولید ۱۸ نشریه الکترونیک و صوتی، دیدار با خانواده شهدا، جانبازان و رزمندگان و تدریس ویژه دانش‌آموزان توسط ۸۵ دانشجو معلم بسیج دانشجویی از برنامه‌هایی است که از سوی بسیج دانشجویی به نیت و نیابت از شهدا در سراسر استان بوشهر به مناسبت هفته بزرگداشت راهیان نور برگزار می‌شود.

فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی عمار استان بوشهر افزود: چهار گروه کامل از بسیج دانشجویی در شهرستان‌های بوشهر، دشتستان، تنگستان و کنگان در حال اجرای طرح شهید سلیمانی هستند که جدای از این گروه‌ها، ۱۰۰ نفر دیگر نیز برای مشارکت در این طرح، اعلام آمادگی کرده‌اند که بنا به ظرفیت‌ها و نیاز کادر بهداشت و درمان این استان، ۱۵ نفر از این تعداد بکارگیری شده‌اند.

حکیمی برازجانی اضافه کرد: امسال حدود ۴۰ میلیون تومان تسویه حساب دفتری و تعمیر پنج خانه نیازمند نیز از سوی گروه‌های جهادی بسیج دانشجویی در این استان انجام شده‌است که این فعالیت‌ها با نیت و نیابت از شهدا در هفته بزرگداشت راهیان نور نیز ادامه می‌یابد.

نماینده بسیج صدا و سیمای مرکز بوشهر هم در این نشست گفت: سه مستند فاخر رادیویی و یک برنامه تلویزیونی گفت و گو محور با موضوع راهیان نور در هفته بزرگداشت راهیان نور از صدا و سیمای مرکز بوشهر پخش می‌شود.

مرتضی قائدپوری افزود: علاوه بر این موارد، سایر ظرفیت‌های صدا و سیمای مرکز بوشهر مانند فضای مجازی، رادیو نما و زیرنویس نیز آماده پخش و انتشار مطالب با موضوعات راهیان نور در این هفته هستند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=67079

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400سال 1400