جمعه 3 اردیبهشت سال 1400 Fri, 23 Apr 2021 03:34:25 GMT
کد خبر : 67078       تاریخ : 1399/12/14 12:0
جشن نیکوکاری دراستان بوشهر آغاز شد

جشن نیکوکاری دراستان بوشهر آغاز شد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر گفت: همزمان با سالگرد تاسیس این نهاد حمایتی و آغاز هفته احسان و نیکوکاری، جشن نیکوکاری با شعار"عیدی برای همه" در این استان آغاز شد.

به گزارش مبشرین، احمد لطفی روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: هدف از برپایی جشن نیکوکاری جمع‌آوری کمک برای خانواده‌های نیازمند در استان بوشهر در آستانه تحویل سال نو است.

وی بیان کرد: برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا امسال پایگاه ثابت برای جمع آوری کمک‌های مردم نیکوکار استان بوشهر راه‌اندازی نشده‌است و خیران می‌توانند با استفاده از روش‌های هوشمند و نوین در جشن نیکوکاری امسال مشارکت کنند.

لطفی اضافه کرد: در این ارتباط خیران با شماره گیری #۰۷۷*۱*۸۸۷۷*  برای اهدای کمک‌های مردمی به نیازمندان با استفاده از گوشی تلفن همراه می‌توانند در این جشن شرکت کنند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۳میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان در جشن نیکوکاری بصورت نقدی و کالایی در استان بوشهر برای نیازمندان جمع‌آوری شد، پیش‌بینی کرد، امسال کمک‌های مردمی در استان به ۱۶ میلیارد تومان افزایش یابد.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: امسال تاکنون ۱۲ میلیارد تومان معادل ۷۵ درصد از برنامه پیش بینی شده برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی در این استان محقق شده‌است.

 لطفی درباره طرح اکرام ایتام و محسنین بیان کرد: در زمان حاضر۳۱هزار و ۲۲۸ حامی، مسئولیت ۲هزار و ۲۳۲ یتیم و پنج هزار و ۴۵۸ فرزند محسنین در استان بوشهر را برعهده دارند که امسال تاکنون حامیان ۱۶ میلیارد تومان به جامعه هدف خود در این استان کمک کرده‌اند.

وی بیان کرد: متوسط مشارکت اجتماعی خیران در برنامه‌های فقر زدایی کمیته امداد در استان بوشهر ۱۸۶ درصد است که نسبت به میانگین کشوری که ۱۸۰ درصد اعلام شده‌است افزایش نشان می‌دهد.

در زمان حاضر ۸۶ هزار نفر در قالب ۴۶ هزار خانوار زیر پوشش کمیته امداد استان بوشهر قرار دارند که از این جمعیت ۲۲ هزار و ۷۷ خانوار زن سرپرست هستند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=67078

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400سال 1400