دوشنبه 30 فروردین سال 1400 Mon, 19 Apr 2021 07:32:11 GMT
کد خبر : 67077       تاریخ : 1399/12/14 00
 نماز جمعه فردا در شهرهای استان بوشهر اقامه می‌شود

نماز جمعه فردا در شهرهای استان بوشهر اقامه می‌شود

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان بوشهر از اقامه نماز جمعه در شهرهای استان خبر داد و گفت: فردا ۱۵اسفندماه نماز جمعه در تمامی شهرهای دارای امام جمعه استان بوشهر برگزار می‌شود.

به گزارش مبشرین، حجت‌الاسلام یعقوب بهمیاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، از برپایی نماز جمعه در همه شهرهای دارای امام جمعه استان خبر داد و اظهار داشت: اکنون 25 شهر استان بوشهر دارای امام جمعه است که نماز جمعه فردا 15 اسفند در این شهرها اقامه و برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه نماز جمعه در مرکز استان بوشهر به امامت نماینده ولی در استان و امام جمعه بوشهر برگزار می‌شود افزود: خطیب نماز جمعه مرکز استان بوشهر فردا آیت‌الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان بوشهر با تاکید بر رعایت دستورالعمل بهداشتی برای حضور در مصلاهای نماز جمعه گفت: هر چند جایگاه‌های اقامه نماز جمعه به صورت مستمر علیه ویروس کرونا ضدعفونی می‌شود ولی رعایت شیوه‌نامه بهداشتی برای همه نمازگزاران در جایگاه‌های نماز جمعه الزامی است.

حجت‌الاسلام بهمیاری همراه داشتن مهر، سجاده و آب آشامیدنی در جایگاه‌های نماز جمعه را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: همه راههای زنجیره  انتقال کرونا با رعایت اصول و موارد بهداشتی باید شکسته شود تا سلامتی جامعه مستمر باشد.

وی با بیان اینکه تاکنون هیچ مورد در جایگاه‌های نماز در ابتلا به کرونا گزارش نشده است تاکید کرد: استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و فیزیکی در برپایی نماز جمعه الزامی است و همه نمازگزاران باید این موارد را مدنظر قرار دهند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان بوشهر یکی از وظایف مومنان الهی را حفظ و اشاعه سلامتی در جامعه و بین مردم دانست و تصریح کرد: سلامتی مردم و جامعه از واجبات و لازم است همه مردم در این عرصه همواره تعامل و همکاری داشته باشند.

حجت‌الاسلام بهمیاری با قدردانی از همکاری مردم و تلاش مدافعان جبهه سلامت به ویژه کادر درمانی و پرستاری در عرصه مقابله با کرونا خاطر نشان کرد: لازم است برای جلوگیری از ورود شهرهای استان بوشهر به وضعیت خطر و پرخطر همه جوانب در رعایت موارد بهداشتی برای شکست کرونا مورد توجه قرار بگیرد.

 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=67077

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400سال 1400