دوشنبه 30 فروردین سال 1400 Mon, 19 Apr 2021 06:33:02 GMT
کد خبر : 67035       تاریخ : 1399/12/12 10:07:43
دعوت از معماران سراسر جهان برای طراحی مسجد «پرستون»

دعوت از معماران سراسر جهان برای طراحی مسجد «پرستون»

موسسه سلطنتی معماران انگلیس مسابقه ای را برای طراحی مسجدی در شمال شهر پرستون به نمایندگی از یک موسسه خیریه ثبت شده محلی آغاز کرده است.

به گزارش مبشرین به نقل از « placenorthwest»، موسسه سلطنتی معماران انگلیس مسابقه ای را برای طراحی مسجدی در شمال شهر پرستون به نمایندگی از یک موسسه خیریه ثبت شده محلی آغاز کرده است.

 

این مسجد در انتهای غربی  «D'Urton Lane » در حاشیه شمالی مرکز شهر پرستون واقع شده است و به گفته موسسه سلطنتی معماران انگلیس در یک یک مکان معروف قرار دارد.

 

موسسه سلطنتی معماران انگلیس مهلت 22 آوریل را برای این مسابقه تعیین کرده است.

 

به گفته این سازمان، دست اندکراران به دنبال ایجاد یک بنای باشکوه و بزرگ در این مکان نزدیک به مرکز شهر هستند.

 

این ساختمان  در نزدیکی مرکز شهر واقع شده است و در محیط خاص خود از قسمت بزرگی از اطراف از جمله مسیرهای اصلی به پرستون قابل مشاهده است ، بنابراین یک فرصت عالی برای طراحی این مسجد به عنوان ساختمانی وجود دارد که به نماد افتخارآمیز پرستون در سال های آتی تبدیل خواهد شد.

 

در مرحله اول ، این مسابقه به دنبال مفاهیم اولیه طراحی است و پس از آن یک لیست کوتاه شامل حداکثر پنج تیم برای توسعه طرح های آنها انتخاب می شود.

 

در راهنمای طراحی این مسجد آمده است: هدف ما طرحی قوی و جسورانه است که به وضوح به عنوان یک مکان عبادی قابل شناسایی باشد اما در آن هم از طرح های سنتی اسلامی و هم از طرح های مدرن استفاده خواهد شد.

 

گفتنی است،شرکت در مسابقه موسسه سلطنتی معماران انگلیس برای معماران سراسر جهان آزاد است./شبستان


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=67035

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400سال 1400