دوشنبه 30 فروردین سال 1400 Mon, 19 Apr 2021 07:11:00 GMT
کد خبر : 67025       تاریخ : 1399/12/12 12:12
 قمی: ایجاد وحدت میان شیعه و سنی هنر امام خمینی (ره) بود

قمی: ایجاد وحدت میان شیعه و سنی هنر امام خمینی (ره) بود

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی وحدت را که هنر امام راحل بود برگرفته از قرآن برشمرد و افزود: راه برطرف کردن مشکلات بزرگ باید از مفاهیم قرآنی استخراج شود.

به گزارش مبشرین به نقل از  تسنیم، حجت‌الاسلام‌ محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در جمع فعالان قرآنی اهل سنت استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اهمیت و جایگاه والای قرآن گفت: تمسک به قرآن راه‌حل تمامی مسائل و مشکلات است و در این رابطه تفاوتی میان مسائل اقتصادی، سیاسی و یا فرهنگی نیست.

وی افزود: راه‌حل اصلی برای انجام هر کاری بازگشت به قرآن است و این راه از طرف خداوند متعال مقرر شده و تمسک به قرآن برای برطرف کردن مشکلات جامعه ضروری و تدبر در آیات نورانی قرآن برای اهل دقت غیرقابل‌ اجتناب است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی وحدت را که هنر امام راحل بود برگرفته از قرآن برشمرد و افزود: راه برطرف کردن مشکلات و مسائل بزرگ حاکمیتی باید از مفاهیم قرآنی استخراج شود و این نکته از اصول رهبران انقلاب اسلامی به شمارمی‌رود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در رابطه با لزوم پرداختن به مفاهیم متعالی قرآن به شیوه‌ها و راه‌های مختلف اظهار کرد: مسائل بزرگ با مراجعه به قرآن حل می‌شوند بنابراین حفظ، نشر و تبلیغ مفاهیم قرآن ضروری و یک وظیفه الهی است.

وی در رابطه با وظیفه سازمان تبلیغات اسلامی نسبت به قرآن و خادمان آن بیان کرد: تبلیغات اسلامی به معنای نشر معارف قرآنی است و برنامه‌های سازمان تبلیغات اسلامی در راستای خدمت به خادمان قرآن تنظیم شده است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: نهادهای دولتی محدودیت‌هایی برای انجام فعالیت‌های خود دارند اما رابطه سازمان تبلیغات اسلامی با قرآن و عزیزان اهل سنت؛ خدمت‌رسانی است و عزم و اراده راسخی برای انجام این وظیفه در این سازمان وجود دارد.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=67025

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400سال 1400