جمعه 3 اردیبهشت سال 1400 Fri, 23 Apr 2021 03:48:45 GMT
کد خبر : 67014       تاریخ : 1399/12/12 0
افزایش مشارکت خیرین در برنامه‌ های فقرزدایی
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر عنوان کرد؛

افزایش مشارکت خیرین در برنامه‌ های فقرزدایی

لطفی گفت: مشارکت خیرین در برنامه‌های فقرزدایی کمیته امداد امام خمینی (ره) نسبت به سال گذشته در سطح کشور افزایش ۱۸۰ درصدی داشته و این شاخص در استان بوشهر با افزایش ۱۸۶ درصدی نسبت به سال گذشته همراه بوده است.

به گزارش مبشرین به نقل از شبستان، «احمد لطفی» روز سه‌ شنبه (12 اسفند) در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در حال حاضر ۴۶ هزار خانواده با جمعیت ۸۶ هزار نفر در استان بوشهر تحت حمایت‌ کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر می باشند، اظهار داشت: در راستای اجرای طرح های خودکفایی خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد استان بوشهر شش هزار و ۷۰۰ شغل با متوسط درآمد ماهانه دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برای حانواده‌ها تحت حمایت ایجاد شده و همچنین هزار و ۱۶۲ خانواده مشمول بیمه اجتماعی هستند که برای حق بیمه این افراد یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر به خودکفا هزار و ۸۶۰ نفر از مجریان طرح‌های اشتغال کمیته امداد استان در سال جاری اشاره کرد و ادامه داد: امسال پنج هزار و ۱۹۰ فقره وام ضروری قرض الحسنه از طریق صندوق قرض الحسنه ولایت کمیته امداد در راستای حمایت از مجریان طرح های اشتغال زایی پرداخت شده است.

 

لطفی به پرداخت ۱۴۷ میلیارد تومان مستمری در سال جاری اشاره کرد و ادامه داد: برای خانواده‌های یک نفره ۱۹۸ هزار تومان، دو نفره ۳۳۱ هزار تومان، سه نفره ۴۳۰ هزار تومان، چهار نفره ۵۵۵ هزار تومان و پنج نفر به بالا ۶۱۷ هزار تومان به صورت ماهانه پرداخت می‌شود.

 

وی در این نشست به افزایش ۱۸۰ درصدی مشارکت خیرین در برنامه‌های فقرزدایی کمیته امداد امام خمینی (ره) نسبت به سال گذشته در سطح کشور اشاره کرد و یادآور شد: این شاخص در استان بوشهر با افزایش ۱۸۶ درصدی نسبت به سال گذشته همراه بوده است.

 

لطفی با بیان اینکه در سال جاری  ۷۰۰ واحد مسکن تحویل مددجویان بوشهری شده است، تصریح کرد: دو هزار و ۳۰۰ مورد خدمات مسکن اعم از ساخت مسکن شهری و روستایی، تعمیرات و فضاهای جانبی با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان از منابع دولتی، امدادی و کمک‌های خیرین احداث و بازسازی شده است.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر یادآور شد: با هزار و ۷۵۰ واحد مسکن که از دی ماه امسال کار احداث ان در سطح استان بوشهر آغاز شده انتظار می‌رود که در پایان سال آینده نیاز خانواده‌های تحت پوشش در شهرها و روستاهای استان بوشهر به شرط داشتن زمین، به یک مسکن مقاوم رفع می‌شود.

 

لطفی  با اشاره به اینکه تعداد کل حامیان ایتام در استان بوشهر ۳۱ هزار و ۲۲۸ نفر می باشد اظهار داشت: این تعداد حامی، حمایت دو هزار و ۲۳۲ یتیم را بر عهده دارند و  تعداد کل فرزندان محسنین نیز پنج هزار و ۴۵۸ نفر است که توسط این ۳۱ هزار و ۲۲۸ حامی حمایت می‌شوند.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر با بیان اینکه  طی ۱۱ ماه امسال، حامیان ایتام و محسنین، ۱۶ میلیارد تومان کمک را ارائه کرده‌اند، یادآور شد: در سال جاری، چهار هزار و ۵۰۰ تبلت به ارزش ۱۳ میلیارد تومان با کمک خیرین حقیقی و حقوقی بین دانش آموزان تحت پوشش این نهاد برای تسریع در آموزش توزیع شده است


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=67014

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400سال 1400