جمعه 3 اردیبهشت سال 1400 Fri, 23 Apr 2021 03:35:53 GMT
کد خبر : 67009       تاریخ : 1399/12/12 26:51
معرفی برترین های شانزدهمین دوره جشنواره ملی داستان نویسی استان بوشهر

معرفی برترین های شانزدهمین دوره جشنواره ملی داستان نویسی استان بوشهر

برترین های شانزدهمین دوره جشنواره ملی داستان نویسی رضوی استان بوشهر معرفی شدند.

به گزارش مبشرین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: این جشنواره همزمان با هجدهمین دوره از جشنواره ملی امام رضا علیه السلام با هدف گسترش و توسعه فرهنگ منور رضوی و همچنین تولید آثار فاخر و گسترش فعالیت‎های ادبی و فرهنگی مرتبط با سیره اهل بیت برگزار شد.

فاطمه کرم پور افزود: با برنامه‏ ریزی صورت گرفته هفدهمین دوره جشنواره ملی داستان نویسی رضوی نیز در سال ۱۴۰۰ به میزبانی استان بوشهر برگزار خواهد شد.

وی گفت: شانزدهمین جشنواره ملی داستانی نویسی رضوی در استان با حضور ۳۵۰ شرکت کننده از ۲۵ استان کشور برگزار شد که در نهایت ۱۷ نویسنده موفق به کسب رتبه‏‌های برتر شدند.

کرم پور افزود: این جشنواره با ۲ محور داستان‎های بلند و کوتاه در سه گروه سنی زیر ۱۸ سال، بالای ۱۸ سال و دانشجویی برگزار شد که شرکت‎کنندگان آثار فاخری را به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند.

وی گفت: در رده سنی زیر ۱۸ سال و در بخش داستان کوتاه دنیا اسکندرزاده (تهران) و حدیث محمودی (زنجان) حائز رتبه‏های اول و دوم شدند و بهار نوروزی و الهه هدایتی نیز هر دو از تهران به عنوان سوم مشترک دست پیدا کردند.

کرم پور افزود: در بخش داستانک رده سنی زیر ۱۸ سال نیز دنیا اسکندرزاده و بهار نوروزی هر دو از تهران به عنوان‎های نخست و دومی رسیدند که نفر نخست موفق به دریافت تندیس، لوح تقدیر و کمک هزینه سفر زیارتی به ارزش ۱۰ میلیون ریال شد و به نفر دوم نیز لوح تقدیر و کمک هزینه سفر زیارتی به ارزش پنج میلیون ریال اهدا شد.

وی گفت: در بخش داستان بلند رده سنی بالای ۱۸ سال نیز لیلا امانی (همدان)، عابدین زارع (فارس) و محدرضا بستک (تبریز) به ترتیب حائز رتبه‌های برتر جشنواره شدند.

مظفری افزود: رتبه اول این بخش موفق به دریافت تندیس، لوح تقدیر و کمک هزینه سفر زیارتی به ارزش ۳۰ میلیون ریال شد و به نفرات دوم و سوم لوح برنده لوح تقدیر و کمک هزینه سفر زیارتی به ترتیب به ارزش ۲۵ و ۲۰ میلیون ریال شدند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=67009

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400سال 1400