دوشنبه 30 فروردین سال 1400 Mon, 19 Apr 2021 07:52:17 GMT
کد خبر : 66975       تاریخ : 1399/12/11 12:12
بیش از ۲۵۰ مقاله از سراسر دنیا به همایش حضرت ابوطالب (ع) ارسال شد

بیش از ۲۵۰ مقاله از سراسر دنیا به همایش حضرت ابوطالب (ع) ارسال شد

دبیر علمی همایش بین‌المللی حضرت ابوطالب (ع) از حضور شرکت‌کنندگانی از کشورهای مختلف دنیا در این همایش خبر داد.

به گزارش مبشرین به نقل از شبستان، به همت مجمع جهانی اهل بیت(ع) و حمایت نهادهای همسو، با هدف تکریم شخصیت مؤمن قریش، حامی پیامبر اعظم(ص) و پدر امیرالمؤمنین(ع) «همایش بین‌المللی حضرت ابوطالب(ع)؛ حامی پیامبر اعظم(ص)» در تاریخ 19 الی 21 اسفند سال جاری به صورت مجازی و نیمه‌حضوری در سالن قدسِ مجتمع آموزش عالی امام خمینی استان قم برگزار می‌شود

 

بر پایه این گزارش، این همایش، فراتر از بحث ایمان حضرت ابوطالب(ع) حرکت خواهد کرد و به دیگر ابعاد شخصیت ایشان نیز خواهد پرداخت که تاکنون مغفول واقع شده است. همچنین با هدف اعتلای فرهنگ و هنر اسلامی، شیعی و ایرانی، و معرفی و حمایت از استعدادهای ناب ادبی و شعرای آیینی، «کنگره سراسری شعر حضرت ابوطالب(ع)» برگزار می‌شود. این کنگره شعر، در دو بخش عربی و فارسی برگزار گردیده، از برنامه های جانبی "همایش بین‌المللی حضرت ابوطالب(ع)؛ حامی پیامبر اعظم(ص)" است.

 

فراخوان آثار این همایش در چهار محور تاریخ و سیره، کلام و عقائد،  مصنّفات و مصنِفین و  شعر و ادب برگزار می‌شود. علاقه‌مندان جهت شرکت در این فراخوان می‌توانند با مراجعه به سایت دبیرخانه همایش به آدرس  abutalibconf.ir  مقالۀ خود را منطبق با عناوین پوستر همایش تا تاریخ 30 بهمن سال جاری ارسال کنند

 

 

محمد حایری، دبیر علمی این همایش دربارۀ آثار دریافتی این فراخوان گفت:  تاکنون  شرکت‌کنندگانی از سراسر دنیا در بخش‌های عربی، انگلیسی، اردو، روسی، پرتقالی و ترکی داشتیم. در بخش فارسی 400 چکیده و 115 مقاله کامل، در بخش عربی، 200 چکیده و 110 مقاله کامل، در بخش انگلیسی 30 چکیده و 15 مقاله کامل و در بخش اردو 40 چکیده و 200 مقاله کامل دریافت شد.

 

وی با اشاره به اینکه در این همایش از مذاهب مختلف اسلامی حضور یافتند، گفت: به عنوان مثال در بخش عربی، از اهل سنت و حتی فرقه‌های مختلف شیعی مثل زیدیه، اسماعیلیه و علویان شرکت‌کنندگانی داشتیم. تعداد 5 مقاله هم از علویان و شیعیان ترکیه به دبیرخانه ارسال شد.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=66975

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400سال 1400