دوشنبه 30 فروردین سال 1400 Mon, 19 Apr 2021 08:40:47 GMT
کد خبر : 66826       تاریخ : 1399/12/06 08:03
رئیس سازمان بسیج اساتید در استان بوشهر معرفی شد

رئیس سازمان بسیج اساتید در استان بوشهر معرفی شد

در آئینی باقر گرگین بعنوان رئیس سازمان بسیج اساتید استان بوشهر معرفی شد.

به گزارش مبشرین به نقل از فارس، مراسم تکریم و معارفه مسؤول سازمان بسیج اساتید استان بوشهر عصر امروز با حضور رؤسای دانشگاه‌ها و اساتید بسیجی در دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر برگزار شد.

سردار علی رزم‌جو در این آئین اظهار داشت: بسیج اساتید یکی از بهترین نهادهای علمی و فرهنگی همراه با تعهد، تخصص و تقوا می‌باشد که خلاق در عرصه‌های مختلف هستند و اقتدار علمی کشور را به رخ جهانیان می‌کشند.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: یکی از مهم‌ترین وظایف بسیج اساتید شناسایی و پیداکردن راه‌حل‌های قابل‌اجرا برای مشکلات مختلف در نظام جمهوری اسلامی است. ترویج فرهنگ بسیجی در دانشگاه‌ها در گام دوم انقلاب از دیگر وظایف بسیج اساتید است.

 

وی افزود: کار شناسایی نخبگان و ممتازان و تقویت بنیه فکری، آموزشی، سیاسی و اجتماعی و بصیرتی در دانشگاه‌ها برعهده بسیج اساتید است که این مهم باید به شکل ویژه‌تری دنبال شود.

محمد چم کوری مسؤول سابق سازمان بسیج اساتید استان بوشهر در این آئین اظهار داشت: مهم‌ترین اقدام این سال‌های بسیج اساتید، تدوین پروژه یک هزارصفحه‌ای اقتصاد مقاومتی و شناسایی ظرفیت‌های متعدد اشتغال‌زایی در استان بوشهر بود که با همکاری اساتید بسیجی در دانشگاه‌های بوشهر انجام شد.

وی افزود: استان بوشهر و خوزستان دو استانی هستند که بیشترین برنامه‌های فرهنگی و سیاسی نظیر برگزاری حلقه‌های علمی و جلسات آنلاین و در دوران کرونا را در سطح کشور انجام داده‌اند.

باقر گرگین در این نشست ابراز داشت: در طرح تحول، هسته‌های علمی با کمک اعضای هیات علمی، اساتید و حق التدریسی‌ها در دانشگاه ها شکل خواهد گرفت که بتوانیم در گام دوم انقلاب از طریق هم افزایی گامی موثر در این راستا برداریم.

رئیس جدید سازمان بسیج اساتید استان بوشهر گفت: شکل گیری حلقه های علمی توسط 70 درصد از اساتید دانشگاه های استان بوشهر از دیگر کارهایی است که باید در دانشگاه‌ها تحقق یابد.

در پایان این مراسم از فعالیت‌های هشت‌ساله محمد چم کوری تقدیر به عمل آمد و باقر گرگین که سابقه معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد بوشهر را در کارنامه دارد، به‌عنوان رئیس سازمان بسیج اساتید استان بوشهر معرفی شد.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=66826

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400سال 1400