دوشنبه 30 فروردین سال 1400 Mon, 19 Apr 2021 06:41:01 GMT
کد خبر : 66817       تاریخ : 1399/12/06 22:0
 امام جمعه بوشهر: جهان استکبار با ابزار رسانه درپی مهندسی افکار مردم دنیاست

امام جمعه بوشهر: جهان استکبار با ابزار رسانه درپی مهندسی افکار مردم دنیاست

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه "اکنون بخش زیادی از جوامع را رسانه‌ها مدیریت می‌کنند" گفت: رسانه‌ها یک مقوله مهم، استراتژیک، راهبردی و حیاتی در جوامع محسوب می‌شوند و اکنون جهان استکبار با ابزار رسانه در پی مهندسی افکار مردم دنیا است.

به گزارش مبشرین به نقل از تسنیم، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در  نشست با برخی از مسئولان اصحاب رسانه با بیان اینکه موضوع رسانه یک موضوع بسیار مهم است اظهار داشت: رسانه در شرایط کنونی جهان یک مقوله مهم، استراتژیک، راهبردی و حیاتی است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه انسان تابع اندیشه و افکار خویش است تصریح کرد: بخش زیادی از جوامع را رسانه‌ها مدیریت می‌کنند و در این راستا اگر رسانه مدیریت نشود و تحت کنترل قرار نگیرد، رسانه همه چیز را مدیریت می‌کند.

وی، جهان استکبار را در پی مهندسی افکار مردم جهان برای تحقق اهداف خود دانست و تاکید کرد: جهان استکبار رسانه را به عنوان پلی برای مدیریت افکار می‌داند و در این زمینه هر کس رسانه را در خدمت بگیرد، موفق است.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه استکبار جهانی در صدد است که جهان را بر اساس نظام استکباری دچار تحریف و وارونگی کند گفت: کشورهای استکباری در پی این هستند که با مدیریت افکار به هدف‌های خود از جمله تسلط بر مراکز قدرت و ثروت دست یابند.

صفایی بوشهری با بیان اینکه تمام سرمایه‌گذاری رسانه‌ای جهان استکبار برای مدیریت افکار دنیا است افزود: در تاریخ جهان هیچگاه به اندازه شرایط کنونی، رسانه به عنوان ابزار و مؤلفه قدرت در مهندسی ادراکی استفاده نشده‌ است.

وی، نقش رسانه از تکنولوژی نظامی در محاسبه قدرت بالاتر دانست و تاکید کرد: به همین سبب توجه به نقش رسانه و اهمیت و جایگاه آن در جغرافیای جامع جهانی بسیار مهم است و در این ارتباط باید بازکاوی نوینی در ارتباط به جایگاه رسانه داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: در شرایط کنونی وضعیت رسانه‌ها از مکتوب به سمت دیجیتال و مجازی سوق پیدا کرده و مقداری رسانه‌های مکتوب کم‌رنگ شده‌اند اما هیچگاه جایگاه خود را از دست نخواهند داد.

 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=66817

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400سال 1400