جمعه 15 اسفند سال 1399 Fri, 05 Mar 2021 01:24:50 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 66687       تاریخ : 1399/12/03 06:06
امام جمعه بوشهر: ضرورت اجرای سند راهبردی قرآنی استان بوشهر

امام جمعه بوشهر: ضرورت اجرای سند راهبردی قرآنی استان بوشهر

آیت الله صفایی بوشهری گفت: یکی از اقدامات مهم استان بوشهر در حوزه قرآن و عترت تدوین سند چشم انداز ۲۰ ساله راهبردی قرآنی استان بوشهر می باشد و تمام دستگاه های مربوطه برای رسیدن به اهداف این سند باید تلاش کنند.

به گزارش مبشرین، «آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری» روز یکشنبه (3 اسفند) در هشتمین نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر در سال جار ضمن تبریک به مناسبت حلول ماه رجب و اعیاد پیش رو، اظهار داشت: قرآن کتابی آسمانی است که خداوند برای نجات و کمال انسان آن را نازل کرده است.

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه قرآن انسان را از ظلمات خارج کرده و به سمت نور الهی هدایت می کند ادامه داد: خداوند قرآن را برای استفاده انسان ها نازل کرده تا با پیروی از آیات آن در تمام ابعتد زندگی بتوانند به کمال برسند.

 

آیت الله صفایی بوشهری اظهار داشت: اگر می خواهیم تمدنی اسلامی را ایجاد کنیم و به معرفت اسلامی برسیم و زندگی خود را با معیار های اسلامی بنا کنیم باید با قرآن و آیه های آن مانوس شویم.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر خاطرنشان کرد: اگر قرآن و آیه های قرآن را سرلوحه تمام حوزه ها از جمله سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و همچنین زندگی فردی خود قرار دهیم بدون شک به تمام اهدافخود خواهیم رسید.

 

امام جمعه بوشهر به دو اقدام بزرگ در حوزه قرآن و عترت در استان بوشهر اشاره کرد و اظهار داشت: روز 16 اسفند سالروز ارتحال آیت الله معتقد اهرمی مؤلف کتاب «قرآن رمزدار» به عنوان روز قرآنی بوشهر نامگذاری شده که این مهم خود بیانگر جایگاه ویژه قرآن در استان بوشهر می باشد.

 

آیت الله صفایی بوشهری افزود: یکی دیگر از اقدامات مهم در این راستا تدوین سند چشم انداز 20 ساله راهبردی قرآنی استان بوشهر می باشد که این سند الگویی برای تمام ایران می باشد.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر ادامه داد: گام بعدی که در این زمینه باید برداشته شود تنظیم نقشه راه رسیدن به اهداف ذکر شده در این سند می باشد و تمام دستگاه های مربوطه برای رسیدن به این اهداف باید تلاش کنند.

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با تاکید بر اینکه استان بوشهر در جغرافیای ایرانی اسلامی در حوزه قرآن و عترت دارای جایگاه ویژه ای می باشد، تصریح کرد:  فعالیت های قرآنی در استان بوشهر در سال های اخیر بی نظیر بوده است.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=66687

نظـــرات شمـــا


دومین جشنواره شهروند قرآنیدومین جشنواره شهروند قرآنیدومین جشنواره شهروند قرآنی