جمعه 15 اسفند سال 1399 Fri, 05 Mar 2021 22:55:31 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 66669       تاریخ : 1399/12/03 11
پایان ضبط تلاوت شرکت‌کنندگان خارجی مسابقات بین‌المللی قرآن ایران

پایان ضبط تلاوت شرکت‌کنندگان خارجی مسابقات بین‌المللی قرآن ایران

ضبط تلاوت شرکت‌کنندگان در مرحله نهایی سی‌وهفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن طی روزهای گذشته از طریق حضور در نمایندگی‌های ایران در کشورهای مبدأ انجام شد.

به گزارش مبشرین به نقل از ایکنا، سی‌و‌هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران از ۱۶ اسفندماه آغاز می‌شود و به مدت پنج روز ادامه خواهد داشت.

بر همین اساس ضبط تلاوت شرکت‌کنندگان خارجی راه‌یافته به مرحله نهایی این مسابقات طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ۲۸ و ۲۹ بهمن و شنبه اول اسفندماه انجام شده است.

این افراد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فنی با حضور در نمایندگی‌های سیاسی ایران در کشورهای مبدأ و سایر ارگان‌های مؤثر در عرصه بین‌الملل، تلاوت خود را ضبط کرده‌اند.

ایران، تنها کشوری است که در دوران کرونا به صورت دریافت آثار و ویدئوکنفرانسی اقدام به برگزاری مسابقات بین‌المللی خود کرده است.

با توجه به اینکه برخی شرکت‌کنندگان راه‌یافته به مرحله نهایی مسابقات بین‌المللی قرآن ایران از کشورهایی هستند که ایران در آن رایزنی و نمایندگی‌ سیاسی ندارد، کار ضبط تلاوت این افراد از طریق هماهنگی سازمان اوقاف با مؤسسات فعال در آن کشور صورت گرفته است.

سی‌وهفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن ایران در رشته قرائت تحقیق به صورت پخش فایل ضبط شده برای داوران و در رشته حفظ کل قرآن کریم نیز از طریق ارتباط زنده تصویری با شرکت‌کننده‌ها برگزار می‌شود.

همچنین داوران خارجی این دوره از مسابقات نیز از کشورهای خود به صورت آنلاین به ارزیابی اجراهای شرکت‌کنندگان می‌پردازند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=66669

نظـــرات شمـــا


دومین جشنواره شهروند قرآنیدومین جشنواره شهروند قرآنیدومین جشنواره شهروند قرآنی