دوشنبه 18 اسفند سال 1399 Mon, 08 Mar 2021 04:31:42 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 65819       تاریخ : 1399/11/08 14:51
برگزاری مراسم عزاداری حضرت ام البنین(ع) در حرمین عسکریین(ع)

برگزاری مراسم عزاداری حضرت ام البنین(ع) در حرمین عسکریین(ع)

آستان مقدس حرمین امامین عسکریین(ع) از برگزاری مراسم عزاداری حضرت ام البنین(ع) در رواق امام هادی(ع) خبر داد.

به گزارش مبشرین به نقل از  العسکریین، دبیرخانه آستان مقدس حرمین امامین عسکریین(ع) با همکاری دبیرخانه آستان مقدس حضرت عباس(ع) مراسم عزاداری را به مناسبت وفات حضرت ام البنین(ع) در رواق امام هادی(ع) به مدت دو روز برگزار کرد.

 

«شیخ مهدی الطرفی» خطیب حسینی درباره صفات والای حضرت ام البنین(ع) و ارتباطش با حضرت زهرا(ع) و فداکاری هایش به منظور خدمت به اهل بیت(ع) سخنرانی کرد.

 

«ملا علی پاشا کربلایی» مرثیه خوان حسینی نیز در رثای این بانوی بزرگ اسلام مرثیه خوانی کرد. در این مراسم خادمان حرمین امامین عسکریین (ع) و شماری از زایران شرکت کردند.

 

این مراسم با رعایت تدابیر پیشگیرانه و پروتکل های بهداشتی و توصیه های مرجعیت عالیقدر شیعیان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا برگزار شد.

 

فاطمه کلابیه معروف به ام البنین در سال پنجم هجری قمری در کوفه به دنیا آمد و در 13 جمادی الثانیة 64 هجری قمری در سن 60 سالگی در مدینه منوره وفات کرد و در قبرستان بقیع به خاک سپرده شد.

 

ام البنین همسر امام علی(ع) است، وی را به خاطر داشتن چهار پسر به نام های عباس، عبدالله، جعفر و عثمان، ام البنین نامیدند. هر چهار فرزند وی در رکاب امام حسین(ع) در کربلای معلی به شهادت رسیدند./شبستان


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=65819

نظـــرات شمـــا


دومین جشنواره شهروند قرآنیدومین جشنواره شهروند قرآنیدومین جشنواره شهروند قرآنی