پنج شنبه 7 اسفند سال 1399 Thu, 25 Feb 2021 05:58:06 GMT
کد خبر : 65811       تاریخ : 1399/11/08 01:11
طرح شهید سلیمانی تا صفر شدن آمار کرونا ادامه دارد
رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور:

طرح شهید سلیمانی تا صفر شدن آمار کرونا ادامه دارد

شاهین محمدصادقی گفت: طرح شهید سلیمانی در همه‌گیری کرونا با هدف تغییر سیاست از درمان به بهداشت و پیشگیری بود و تا ریشه‌کنی و صفر شدن آمار کرونا ادامه دارد.

به‌گزارش مبشرین به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر؛ رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور در نشست با استاندار و مسئولان و مجریان طرح شهید سلیمانی استان بوشهر در استانداری، با اشاره به اجرای موفق این طرح در ایران گفت: اجرای طرح شهید سلیمانی در کنار اعمال محدودیت‌ها و تصمیمات ستاد ملی کرونا کاهش چشمگیر مبتلایان و مرگ بیماران کرونایی را در پی داشت.

شاهین محمدصادقی افزود: هم‌اکنون در طرح شهید سلیمانی که از ۱۹ آبان با رمز یا علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) آغاز شد بیش از ۲۰۰ هزار بسیجی در سراسر کشور فعالیت می‌کنند؛ این بسیجیان در ۳۵ هزار تیم مشترک با بهداشت، هلال احمر و دیگر نهادهای پای‌کار به مراقب از سلامت مردم مشغول هستند.

او هدف اصلی از اجرای این طرح را تغییر سیاست از «درمان» به «بهداشت و پیشگیری» دانست و در ادامه اضافه کرد: در طرح شهید سلیمانی سه کار مهمِ رهگیری، جداسازی و حمایت برای بیماران و آسیب‌دیدگان انجام می‌شود که برای کاهش آمار مبتلایان و مرگ‌ومیرها و در فشار نبودن مردم در این دوره مهم است.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور گفت: در این هفته تقویت نقاط قوت و حذف نقاط ضعف را طرح شهید سلیمانی را دنبال می‌کنیم.
 
دکتر محمدصادقی با بیان این‌که بسیج کلید طلایی حل مشکلات است، افزود: تاکنون بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان بسته معیشتی از طریق پایگاه‌های بسیج و نیکوکاران در اختیار آسیب‌دیدگان از کرونا قرار گرفته است و بسیج به مردم جدای از دیدگاه سیاسی، قومیتی و مذهبی خدمات‌رسانی می‌کند.
 
او با اشاره به کاهشی بودن شیب منحنی بیماری کرونا در ایران، گفت: ما با کمک مردم در شرایط سخت تحریم به این دستاورد بزرگ رسیده‌ایم و امیدواریم دیگر کشور‌ها نیز بر این بیماری غلبه کنند.
 
رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور گفت: در زمان آغاز طرح شهید سلیمانی شمار مرگ‌ومیر کرونا در کشور ۴۷۹ نفر بود که اکنون به ۷۹ مرگ رسیده‌ایم که این نشان‌دهنده بزرگی کار است.
 
محمدصادقی افزود: این طرح تاکنون ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه دربر داشته است که برای دارو و تجهیزات هزینه شده است و هم‌اکنون نیزکمبود کیت تشخیصی در کشور نداریم.
 
رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور درباره زمان پایان این طرح هم گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی هیچ کاری را نیمه‌کاره رها نمی‌کرد و، چون نام ایشان در این طرح است تا زمانی که حتی یک بیمار داشته باشیم این طرح را ادامه می‌دهیم.

  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=65811

نظـــرات شمـــا


دومین جشنواره شهروند قرآنیدومین جشنواره شهروند قرآنیدومین جشنواره شهروند قرآنی