شنبه 16 اسفند سال 1399 Sat, 06 Mar 2021 09:33:33 GMT
کد خبر : 65765       تاریخ : 1399/11/06 21
۳۵۰ اثر به دبیرخانه جشنواره داستان‌نویسی رضوی ارسال شد

۳۵۰ اثر به دبیرخانه جشنواره داستان‌نویسی رضوی ارسال شد

دبیر شانزدهمین جشنواره داستان نویسی رضوی گفت: ۳۵۰ اثر در قالب‌های داستان کوتاه، بلند و داستانک به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده‌است.

به گزارش مبشرین به نقل از ایرنا، فاطمه کرم پور روز دوشنبه در این ارتباط افزود: جشنواره داستان‌نویسی رضوی در سه بخش ویژه افراد زیر ۱۸ سال، ۱۸ سال و دانشجویی و سه قالب داستانک، داستان کوتاه و بلند برگزار می‌شود.

وی افزود: آثار داستانی از ۱۷ استان کشور به جشنواره ارسال شدهاست که تا ۲ هفته آینده داوری و در بخش‌های داستان کوتاه و بلند هر کدام سه اثر و بخش داستانک ۲ اثر به عنوان برگزیده اعلام می‌شوند.

دبیر شانزدهمین جشنواره داستان نویسی رضوی یادآور شد: سبک و سیره زندگی، تعالیم و آموزه‌های رضوی، آثار هجرت، خاندان، اصحاب و یاران و  فرهنگ زیارت امام رضا (ع)، خانواده و کودکان و نوجوانان از محورها و موضوع‌های داستان‌های ارسالی به این جشنواره است.

کرم‌پور ادامه داد: مطابق بودن با اصول داستان نویسی، رعایت مالکیت اثر، نوآوری در انتخاب موضوع و خلق داستان از ویژگی‌های الزامی آثار است و این اثر نباید پیش از این به جشنواره‌ها یا دوره‌های دیگر جشنواره رضوی ارسال شده باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر اعلام کرد: با توجه به شیوع کرونا، پیش‌بینی می‌شود اختتامیه این جشنواره به صورت مجازی برگزار شود.

وی با اشاره به ظرفیت بالای بوشهر در عرصه نویسندگی گفت: این استان پیش از این میزبان جشنواره مشاعره رضوی بوده و برای نخستین بار میزبانی جشنواره داستان‌نویسی رضوی را نیز به عهده گرفته است.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=65765

نظـــرات شمـــا


دومین جشنواره شهروند قرآنیدومین جشنواره شهروند قرآنیدومین جشنواره شهروند قرآنی