پنج شنبه 14 اسفند سال 1399 Thu, 04 Mar 2021 03:45:21 GMT
کد خبر : 65736       تاریخ : 1399/11/05 1
چهارمین دوره مسابقات کشوری قرآن ویژه ورزشکاران و جوانان آغاز شد
امروز؛

چهارمین دوره مسابقات کشوری قرآن ویژه ورزشکاران و جوانان آغاز شد

مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان از آغاز چهارمین دوره مسابقات کشوری قرآن، ویژه ورزشکاران و جوانان از امروز به صورت برخط خبر داد.

به گزارش مبشرین، جعفر سطوتی، مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان در گفت‌وگو با ایکنا، اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی که از روزهای قبل انجام شده کانال‌های ویژه برای اطلاع‌رسانی به شرکت‌کنندگان چهارمین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم ویژه ورزشکاران و جوانان در پیام‌رسان ایتا و واتساپ ایجاد شده است. 

وی افزود: از امروز مسابقات به‌صورت برخط آغاز می‌شود. سال گذشته با توجه به شیوع کرونا نتوانستیم مسابقات را در فضای حقیقی برگزار کنیم، امسال نیز این مسئله ادامه داشت و به دلیل همین ملاحظات، مسابقات به‌صورت برخط برگزار شود. هماهنگی‌های مقدماتی با ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآن انجام شده است.

سطوتی بیان کرد: در این دوره از مسابقات رقابت را میان رتبه‌های برتر تمامی استان‌ها در سه رشته قرائت تحقیق ویژه ورزشکاران و جوانان، حفظ یک جزء قرآن کریم ویژه ورزشکاران و حفظ کل قرآن ویژه جوانان خواهیم داشت، تمامی این موارد نیز به تفکیک دو بخش بانوان و آقایان خواهد بود.

مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان گفت: مسابقات فهم قرآن کریم یا تفسیر، دو سال قبل به‌صورت کتبی برگزار شده بود که در آن سال ۱۰ نفر برتر شناسایی شدند، در این دوره مسابقه‌ای بین آن ۱۰ نفر برگزار می‌شود که بتوانیم نفرات اول تا سوم را شناسایی کنیم.

وی با اشاره به زمان برگزاری مسابقه اظهار کرد: مسابقات تا ۱۵ بهمن‌ماه برگزار می‌شود و مراسم اختتامیه نیز در یکی از روزهای ۱۵ تا ۲۰ بهمن‌ماه برپا خواهد شد.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=65736

نظـــرات شمـــا


دومین جشنواره شهروند قرآنیدومین جشنواره شهروند قرآنیدومین جشنواره شهروند قرآنی