دوشنبه 18 اسفند سال 1399 Mon, 08 Mar 2021 19:23:04 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 65728       تاریخ : 1399/11/05 01:11
محتواهای قرآنی سهم کمی از اطلاعات فضای مجازی را دارد
دبیر جشنواره چلچراغ آسمانی در برنامه یه روز تازه مطرح کرد:

محتواهای قرآنی سهم کمی از اطلاعات فضای مجازی را دارد

دبیر جشنواره چلچراغ آسمانی در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما گفت: سهم محتواهای بر گرفته شده از آیات قرآن و احادیث در فضای مجازی خیلی کم است.

به گزارش مبشرین به نقل از حوزه، حجت‌الاسلام حسین سلیمانی دبیر جشنواره چلچراغ آسمانی گفت:  با توجه به شرایط کرونا زندگی‌ها تحت تأثیر فضای مجازی قرار گرفته است. بر همین اساس معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد جشنواره‌ای ویژه تولید و توزیع آثار هنری رسانه‌ای در فضای مجازی طراحی کرد. تفاوت این آثار با سایر آثار در محتوا است. محتوای این آثار برگرفته شده از آیات قرآن و احادیث معصومین هست.  
حجت‌الاسلام  سلیمانی اظهار داشت: در طول روز در فضای مجازی انبوهی از اطلاعات در اختیار ما قرار می‌گیرد اما سهم محتواهای بر گرفته شده از آیات قرآن و احادیث خیلی کم است. این جشنواره در تلاش است که این فضا را گسترش دهد. 
وی افزود:  جشنواره در دو بخش تولید و توزیع آثار هنری برگزار می‌شود. در بخش تولید، آثار باید در قالبی تهیه شود که امکان انتشارش در فضای مجازی باشد. بستر و توزیع‌کننده‌های ما در فضای مجازی هستند و امکان شرکت آثاری مثل تابلو نقاشی یا تابلو فرش وجود ندارد.  
دبیر جشنواره چلچراغ آسمانی در پایان گفت: فراخوان جشنواره چلچراغ آسمانی تا نیمه بهمن‌ماه است و ممکن چند روزی تمدید شود. علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در جشنواره چلچراغ آسمانی به سایت  uranFestival.ir مراجعه کنند.  بر اساس برنامه‌ریزی‌ها تا پایان سال اختتامیه جشنواره چلچراغ آسمانی را به شکل مجازی برگزار خواهیم کرد.  
گفتنی است برنامه "یه روز تازه" مجله خبری صبحگاهی تهیه شده در گروه اجتماعی شبکه پنج سیماست که از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۷ تا ۹ صبح با بخش‌های مختلفی چون سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، ورزشی و... با اجرای وحید رونقی، فریبا باقری، حافظ کاظم‌زاده، مهدی واعظی، صدیقه مرادی و علی مرادخانی روی آنتن می‌رود.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=65728

نظـــرات شمـــا


دومین جشنواره شهروند قرآنیدومین جشنواره شهروند قرآنیدومین جشنواره شهروند قرآنی