پنج شنبه 7 اسفند سال 1399 Thu, 25 Feb 2021 05:20:33 GMT
کد خبر : 65716       تاریخ : 1399/11/05 18:04
پانزدهمین نشست تخصصی قرائت و نغمه های دینی برگزار می شود
معاون اجرایی شورای عالی قرآن خبرداد؛

پانزدهمین نشست تخصصی قرائت و نغمه های دینی برگزار می شود

میرزاجانی معاون اجرایی شورای عالی قرآن از برگزاری پانزدهمین نشست تخصصی قرائت و نغمه های دینی، از ۱۴ الی ۱۷ بهمن ماه ۱۳۹۹ خبرداد.

به گزارش مبشرین به نقل از مهر، محمدتقی میرزاخانی، معاون اجرایی شورای عالی قرآن گفت: پرداختن به ابعاد علمی و عملی موضوعات مرتبط با امر قرائت، حفظ و نغمه‌های دینی، یکی از حوزه‌های مأموریتی شورای عالی قرآن است که از اوایل دهه هشتاد تاکنون در قالب برگزاری همایش‌ها و نشست‌های تخصصی با حضور استادان، قاریان، حافظان، پژوهشگران و صاحب نظران قرآنی کشورمان و اساتید برخی کشورهای دیگر، دنبال شده است.

میرزاجانی اضافه کرد: از این نشست سالانه، به عنوان بزرگترین اجتماع اهالی قرائت قرآن و نغمه‌های قرآنی با رویکرد آموزشی و پژوهشی هم می‌توان یاد کرد که بحمدالله در این سال‌ها مورد اقبال قرآنیان بوده است.

وی ادامه داد: در همین راستا پانزدهمین نشست تخصصی، با مقدماتی که از شهریورماه امسال فراهم شد و فراخوان آن هم منتشر گردید، از ١۴ تا ١٧ بهمن ماه در تهران برگزار خواهد شد.
دبیر اجرایی نشست پانزدهم با بیان این که به علت محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، ناگزیر از برگزاری آن با حضور جمع محدودی از میهمانان هستیم گفت: با توجه به فراهم شدن امکان پخش کامل این برنامه از صفحات مجازی شورای عالی قرآن به صورت برخط، علاقمندان می‌توانند از این طریق با این نشست همراهی و در آن مشارکت کنند.

معاون اجرایی شورای عالی قرآن، از ارائه ٢٠ مقاله و سخنرانی در این نشست خبر داد و افزود: با توجه به گذشت بیش از چهار دهه از فعالیت‌های قرآنی پس از پیروزی انقلاب و در سایه استقرار نظام جمهوری اسلامی، تصمیم بر این شد تا موضوع "قرائت قرآن در جمهوری اسلامی ایران (پیشینه، آسیب شناسی، گام دوم) " در دستور کار قرار گیرد.

وی اظهار امیدواری کرد، نتایج این نشست علمی بتواند در راستای شتاب دهی به رشد اصولی جریان قرائت قرآن در کشورمان و ترسیم چشم اندازی شفاف در این مسیر، مؤثر واقع شود.

میرزاجانی در پایان یادآور شد: نشست پانزدهم به نام و یاد سردار قرآنی؛ حاج قاسم سلیمانی مزین شده است که ان شاءالله موجب برکت بیشتر این برنامه قرآنی خواهد شد.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=65716

نظـــرات شمـــا


دومین جشنواره شهروند قرآنیدومین جشنواره شهروند قرآنیدومین جشنواره شهروند قرآنی