دوشنبه 18 اسفند سال 1399 Mon, 08 Mar 2021 18:35:08 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 64667       تاریخ : 1399/11/02 03
پایان مرحله نیمه‌نهایی مسابقات بین‌المللی قرآن ایران / رقابت ۱۵ حافظ کل در روز آخر

پایان مرحله نیمه‌نهایی مسابقات بین‌المللی قرآن ایران / رقابت ۱۵ حافظ کل در روز آخر

از صبح امروز دوم بهمن‌ماه رقابت ۱۵ شرکت‌کننده رشته حفظ کل در مرحله نیمه‌نهایی سی‌وهفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن ایران آغاز شده و تا پایان وقت امروز به اتمام می‌رسد.‌

به گزارش مبشرین به نقل از ایکنا، در سومین و آخرین روز از مرحله نیمه‌نهایی سی‌وهفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران، ۱۵ شرکت‌کننده رشته حفظ کل و از جمله رضا گلشاهی، نماینده کشورمان در این دوره از مسابقات به صورت ویدئوکنفرانسی و ارتباط تصویری زنده به سؤالات داوران پاسخ می‌دهند.

بر همین اساس و در نوبت صبح که از ساعت ۹ آغاز شده و تا زمان اذان ظهر ادامه داشت به ترتیب محمدعلی عمراوف از کشور قرقیزستان، محمد نورالدین از کشور بنگلادش، ابن خلدون مفتاح از کشور اندونزی، سید لبیق از کشور پاکستان، فاتح اقبینار از کشور ترکیه، مهدی قربانی از کشور افغانستان، رضا گلشاهی از کشور ایران و محمداکرم نعیس از کشور عراق به سؤالات گروه داوری پاسخ دادند.

در نوبت بعدازظهر که از ساعت ۱۵ شروع می‌شود و تا اذان مغرب ادامه خواهد داشت، هفت شرکت‌کننده شامل محمد جالو دیالو از کشور گینه کوناکری، حمزه سماکی از کشور مالی، سالم الشیخ مهدی از کشور موریتانی، حمزه سراج از کشور بروندی، حافظ الغالی بریمه از کشور چاد، محمود محمد دومبیا از کشور گینه کوناکری و امیر پرینکیوس از کشور آفریقای جنوبی به اجرای برنامه می‌پردازند.

گروه داوری این دوره از مسابقات متشکل از ۱۱ داور ایرانی و خارجی است، داوران ایرانی در ساختمان مهر سازمان اوقاف و امور خیریه مستقر هستند و داوران خارجی که از کشورهایی همچون اندونزی، لبنان، عراق، سوریه و سودان هستند نیز از طریق وبیناری به داوری مسابقات می‌پردازند.

بر اساس گزارش ایکنا، با اجرای این‌ ۱۵ شرکت‌کننده مرحله نیمه‌نهایی سی‌وهفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران پایان خواهد یافت.

بر اساس اعلام مسئولان برگزارکننده، نتایج این‌ مرحله شنبه، چهارم بهمن‌ماه اعلام خواهد شد.

پیش‌بینی می‌شود در مرحله فینال مسابقات حدود ۵۰ شرکت‌کننده در سه گروه بانوان، آقایان و طلاب علوم دینی حضور خواهند داشت.

مرحله نهایی همزمان با مبعث پیامبر اکرم(ص) در نیمه‌های اسفندماه برگزار خواهد شد.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=64667

نظـــرات شمـــا


دومین جشنواره شهروند قرآنیدومین جشنواره شهروند قرآنیدومین جشنواره شهروند قرآنی