دوشنبه 18 اسفند سال 1399 Mon, 08 Mar 2021 04:40:57 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 64526       تاریخ : 1399/10/28 0
 مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در بوشهر برگزار شد

مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در بوشهر برگزار شد

همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) با برگزاری برنامه‌های مختلف از طریق فضای مجازی، رادیو و تلویزیون و شرکت در برنامه‌های سوگواری با رعایت دستورالعمل بهداشتی، مردم استان بوشهر عشق و ارادت خود را به ائمه اطهار(ع) نشان دادند.

به گزارش مبشرین به نقل از تسنیم، همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) برنامه‌ها و آیین‌هایی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی برگزار شد و مردم با نصب پرچم عزا در معابر، سردرب منازل و بازار عشق و ارادت خود را به خاندان اهل بیت(ع) نشان دادند.

در سالروز شهادت فاطمه اطهر(س)  استان بوشهر در سوگ مادر بانوی دو عالم حضرت زهرای مرضیه(س) یکپارچه سیاه پوش و عزادار است و مردم دلداده به ائمه اطهار(ع) عشق خود را به خاندان نبی مکرم اسلام(ص) نشان دادند.

در این راستا علاوه بر برگزاری مراسم در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، آیینی در  برخی مساجد، حسینیه‌ها و گلزار شهدای گمنام با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و دستورالعمل بهداشتی برگزار شد.

در آیین برگزاری مراسم شهادت حضرت فاطمه(س) در گلزار شهدای گمنام بوستان شغاب بوشهر رئیس شورای هیئت‌های مذهبی شهرستان بوشهر با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار داشت: امسال به سبب پیشگیری از شیوع بیماری کرونا،  برنامه‌های شهادت حضرت زهرا(س) بیشتر در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌شود و بخشی از آیین‌ها هم در گلزار شهدای گمنام شغاب بوشهر شده است.

سید ناصر فاطمی، سلامت مردم را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: مراسم سوگواری بزرگ بانوی اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) با رعایت هرچه بهتر موازین بهداشتی برگزار می‌شود که پوشش ماسک و فاصله گذاری اجتماعی در آیین‌ها اجباری است.

وی با اشاره به برپایی مراسم عزاداری در گلزار شهدای گمنام بوستان شغاب بوشهر بیان کرد: در این راستا برنامه شام غریبان حضرت فاطمه زهرا(س) امشب در همین مکان برگزار می‌شود.

این مراسم که با حضور آیت‌الله صفایی بوشهری نمایتده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر و قشرهای مختلف مردم با رعایت موازین بهداشتی برگزار شد  یکی از روحانیون با تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در خصوص فضائل آن حضرت با استناد به آیات قرآن کریم و روایت ائمه اطهار(ع) مطالبی بیان کرد و اظهار داشت: حضرت فاطمه(س) شفیعه روز جزا، همسر ولایت، مادر عصمت و طهارت(س)، کوثر زلال بهشتی و سرچشمه پاکی خلقت است.

 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=64526

نظـــرات شمـــا


دومین جشنواره شهروند قرآنیدومین جشنواره شهروند قرآنیدومین جشنواره شهروند قرآنی