پنج شنبه 14 اسفند سال 1399 Thu, 04 Mar 2021 03:34:34 GMT
کد خبر : 64513       تاریخ : 1399/10/28 03
در مسیر توحید و معرفت الهی حضرت زهرا(س) همچون خورشید درخشش دارند
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان:

در مسیر توحید و معرفت الهی حضرت زهرا(س) همچون خورشید درخشش دارند

حجت الاسلام والمسلمین انصاریان گفت: در مسیر توحید و معرفت الهی حضرت زهرا(س) همچون خورشید درخشش دارند که مردم گمراه و سرگشته نشوند. مردم با پیروی از سیره عملی و رفتاری ایشان می‌توانند به توحید و حقایق الهی دست پیدا ‌کنند.

به گزارش مبشرین به نقل از شبستان، حجت الاسلام والمسلمین «حسین انصاریان» به مناسبت سالروز شهادت حضرت زهرا(س) به صورت مجازی به سخنرانی پرداخته و گفت: قرآن کریم انسان را به سوی حقایق الهی هدایت می‌کند.

وی افزود: حقایق قرآن کریم برای انسان خیر دنیا و آخرت را به همراه دارد، خداوند متعال قرآن کریم را به زبان مردم بر قلب پیامبر اسلام(س) نازل کرده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین انصاریان با بیان اینکه اگر قرآن کریم به زبان انسان‌ها نبود از نظر هدایتگری هدف نزول آن تحقق نمی‌یافت، عنوان کرد: هر انسانی می‌تواند الفاظ قرآن کریم را به سادگی را فراگیرد و آن را حفظ کند اما افزون بر این قرآن کریم مفاهیم و مصادیقی دارد که یادگیری آن ساده و آسان نیست.

 استاد حوزه علمیه ادامه داد: برای فراگیری مفاهیم و مصادیق قرآنی و درک آنها انسان باید معلم و استاد آگاه داشته باشد، به همین منظور خداوند متعال برای نجات و هدایت بشر از گمراهی چراغ‌های هدایتگری قرار داده است.

وی با بیان اینکه برای قرآن کریم تفاسیر فراوانی وجود دارد اما همه آنها حقایق الهی را بیان نکردند، ابراز کرد: خوشبختانه تفاسیری که حقایق الهی را منکر می‌شوند در دسترس عموم مردم قرار ندارد، برخی از آنها با نگاه غربی یا شرقی است برخی هم طبق علوم کمونیستی و ماتریالیستی تفسیر شدند که سبب گمراهی بشر می‌شوند، به همین دلیل خداوند متعال در قرآن کریم ۵ بار پیامبر اسلام(ص) را معلم کتاب معرفی کردند که با مراجعه به ایشان تفاسیر گمراه‌کننده به نگارش نیاید.

حجت الاسلام والمسلمین انصاریان افزود: با توجه به اینکه عمر کوتاه پیامبر اسلام(ص) برای تبین کامل قرآن کریم  کافی نبود خداوند متعال اهل راسخون و اولی‌الامر یعنی اهل‌بیت(ع) را برای ادامه تبین قرآن کریم به مردم معرفی کرد. اهل‌بیت(ع) بهترین پشتوانه و تبین‌کنندگان مفاهیم و مصادیق قرآن کریم هستند.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه فهم مفاهیم و مصادیق قرآن کریم بسیار سخت و دشوار است و هرکس به تنهایی بخواهد آن را بفهمد دچار خسارت شده است، عنوان کرد: اگر برای فهم قرآن کریم انسان از علم اهل‌بیت(ع) استفاده کند قرآن برای او شفا شده و بسیاری از بیماری‌های روحی، اخلاقی، اعتقادی و عملی او را درمان می‌کند.

وی با بیان اینکه خداوند متعال قرآن کریم را بر قلب پیامبری حکیم نازل کرد، گفت: از طریق ایشان حکمت بر وجود سایر انسان‌ها جاری و ساری می‌شود چراکه پیامبر اسلام(ص) خود معلمی حکیم و حکیم‌ساز هستند.

حجت الاسلام والمسلمین انصاریان با بیان اینکه قرآن مجید رحمتی عظیم برای مردم است، اظهار کرد: امیرمومنان امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) مصادیق کاملی از قرآن کریم هستند، اگر امام زمان(عج) مادرشان حضرت زهرا(س) را الگوی خود معرفی می‌کنند به این دلیل است که ایشان نیز همچون سایر اهل‌بیت(ع) مصداق کامل قرآن کریم هستند.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه مراقب باشیم در زندگی عملی، اخلاقی و اعتقادی خود از الگویی همچون حضرت زهرا(س) غفلت نکنیم که در غیر این صورت دچار خسارت می‌شویم، گفت: در مسیر توحید و معرفت الهی حضرت زهرا(س) همچون خورشید درخشش دارند که مردم گمراه و سرگشته نشوند. مردم با پیروی از سیره عملی و رفتاری ایشان می‌توانند به توحید و حقایق الهی دست پیدا ‌کنند در غیر این صورت همچون کفار گمراه می‌شوند.


 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=64513

نظـــرات شمـــا


دومین جشنواره شهروند قرآنیدومین جشنواره شهروند قرآنیدومین جشنواره شهروند قرآنی