دوشنبه 18 اسفند سال 1399 Mon, 08 Mar 2021 04:26:30 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 64492       تاریخ : 1399/10/27 14:44
 پرونده مهاجم مسجد کبک به دیوان عالی کانادا فرستاد می‌شود

پرونده مهاجم مسجد کبک به دیوان عالی کانادا فرستاد می‌شود

در حالی که عامل حمله به مرکز اسلامی کبک در سال ۲۰۱۷ و کشته شدن ۶ نمازگزار مسلمان می‌تواند پس از گذراندن ۲۵ سال برای آزادی مشروط درخواست دهد، دادستان کل کانادا پرونده را به دیوان عالی می‌فرستد.

به گزارش مبشرین به نقل از cbc، دادستانی کراون و کل استان کبک در کانادا در حال تلاش برای تغییر حکم صادر شده برای متهم پرونده کشتار مسلمانان در مسجد می‌باشند.

در سال ۲۰۱۹ ، الکساندر بیسونت به دلیل حمله به مرکز اسلامی کبک در ۲۰۱۷ و به قتل رساندن ۶ نمازگزار مسلمان در این مسجد به حبس ابد بدون داشتن احتمال آزادی مشروط پس از ۴۰ سال محکوم شد. با این حال در نوامبر سال گذشته ، پس از آنکه دادگاه تجدیدنظر کبک ، حکم اصلی را «بی رحمانه و غیرمعمول» توصیف کرد، به اتفاق آرا به نفع  احتمال آزادی مشروط پس از ۲۵ سال حکم داد.

محکومیت تیرانداز مسجد کبک در حالی کاهش یافته است که دادگاه تجدید نظر حکم حبس ابد متوالی را مغایر با قانون اساسی دانسته است.

در نتیجه دادستان کل و دادستانی کراون در بیانیه‌ای مشترک که روز جمعه منتشر شد ، از فرستادن این پرونده به دیوان عالی کشور برای رای دادگاه تجدیدنظر  خبر دادند.

درخواست رسیدگی به پرونده توسط دیوان عالی کشور ، حکم احتمالی در مورد برخی احکام دیگر نیز ممکن است باز کند. جرارد دلتل ، نماینده محافظه کار و رهبر مجلس ، در توییتر رسیدگی به پرونده در دیوان عالی را تحسین کرد./حوزه


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=64492

نظـــرات شمـــا


دومین جشنواره شهروند قرآنیدومین جشنواره شهروند قرآنیدومین جشنواره شهروند قرآنی