پنج شنبه 14 اسفند سال 1399 Thu, 04 Mar 2021 03:37:52 GMT
کد خبر : 64486       تاریخ : 1399/10/27 01:54
احیای آب‌ شرب ۱۰۰ روستای محروم توسط خادمان امام رضا (ع)/ خدمات ۴ ستاره به زائر اولی‌ها

احیای آب‌ شرب ۱۰۰ روستای محروم توسط خادمان امام رضا (ع)/ خدمات ۴ ستاره به زائر اولی‌ها

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی با اشاره به خدمات این بنیاد برای محرومان گفت: در ستاد فوریت‌ها و حوادث آستان موضوع احیای آب شرب ۱۰۰ روستا را بر عهده گرفتیم که بخش اعظم آن انجام شده و یک بیمارستان هم در استان چهارمحال و بختیاری بازسازی و تجهیز شد.

به گزارش مبشرین به نقل از فارس، طی مراسمی در بنیاد کرامت رضوی تفاهم‌نامه همکاری میان این بنیاد و مجموعه بسیج کشور برای رونق امر زیارت و گردشگری معنوی به امضا رسید.

راه‌اندازی ۷ مرکز برای خدمت به زائران و محرومان

در این مراسم محمدحسین استاد‌آقا مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی با اشاره به فعالیت‌های این بنیاد گفت: بنیاد کرامت رضوی ۷ مرکز برای خدمات‌رسانی به زائران و مجاوران و دیگر اقشار سراسر کشور خصوصاً اقشار کم برخوردار راه‌اندازی کرده که در همه استان‌ها خدماتی را ارائه می‌دهند.

استفاده از ظرفیت خادمیاری در خدمت به مردم در کل کشور

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت شبکه خادمیاری در ارائه خدمات در سراسر کشور گفت: تا پیش از این خادمیاران فقط در حرم مطهر امام رضا (ع) خدمت‌رسانی می‌کردند اما امروز دفاتر کانون‌های خدمت رضوی در ۳۱ استان کشور فعال است و خادمیاران در شهر و استان محل سکونت‌شان به ارائه خدمات به عموم مردم و بانام و یاد آقا علی بن موسی الرضا (ع) می‌پردازند.

ارائه خدمات چهار ستاره به زائر اولی‌ها در مشهد

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی با اشاره به ارائه خدمات با کیفیت به زائر اولی‌ها در مشهد گفت: به همت خادمان امام هشتم مجموعه‌هایی برای ارائه خدمات به زائران در اختیار داریم که شامل زائرشهر و زائرسرای رضوی است که زائرشهر ویژه ارائه خدمت به محرومان و زیارت اولی‌ها است که با کیفیت بسیار بالا و درحد خدمات چهار ستاره خدمات به آنها ارائه می‌شود، همچنین مجموعه زائرسرا هم برای سایر افشار در نظر گرفته شده که با قیمت بسیار مناسب و منازل اسکان و دیگر خدمات را به زائران ارائه می‌دهد البته به جز موضوع اسکان، یک وعده غذای حضرتی هم کسانی که در این دو مجموعه مستقر باشند میهمان خواهند شد.

۲۱ مجموعه بین‌راهی در خدمت زائران هستند

استاد آقا ادامه داد: در حوزه ارائه خدمات به زائران ۲۱ مجتمع بین راهی هم توسط آستان قدس رضوی احداث شده که در جاده‌ها خدماتی را به مسافرانی که راهی مشهد هستند ارائه می‌کند. امیدوارم با همکاری مجموعه بسیج بتوانیم این‌گونه خدمات را به زائران و مجاوران امام رضا (ع) خصوصاً مردمان کم برخوردار کشور گسترش دهیم.

فعالیت موکب‌های آستان قدس در مرز‌های دوغارون، آستارا و میرجاوه

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی با اشاره به فعالیت ستاد اربعین آستان قدس رضوی ذیل این بنیاد گفت: در ستاد اربعین به جز خدماتی که در کشور عراق به زائران ارائه می‌شود فعالیت‌هایی در مرزهای دوغارون، آستارا و میرجاوه داریم که در آنجا ضمن اسکان و تغذیه خدمات مختلفی را به زائران غیر ایرانی ارائه می‌کنیم. البته علاوه بر ایام اربعین مجموعه‌ بزرگی در مرز مهران احداث شده که در طول سال هم به زائران غیر ایرانی خدمت‌رسانی می‌کند.

احیای آب‌ شرب ۱۰۰ روستای محروم

وی با اشاره به فعالیت ستاد فوریت‌ها و حوادث آستان قدس رضوی گفت: این ستاد هم از زیر مجموعه‌های بنیاد کرامت است که در زمینه محرومیت زدایی و حوادث غیرمترقبه به امداد‌رسانی آسیب‌دیدگان می‌پردازد. در این راستا هم‌اکنون خادمان ما در بلوچستان مشغول خدمت به سیل زدگان هستند، همچنین در ستاد فوریت‌ها و حوادث موضوع احیای آب شرب ۱۰۰ روستا را بر عهده گرفتیم که بخش اعظمی از آن انجام شده است و یک بیمارستان هم که سال قبل در سیل و در استان چهارمحال و بختیاری آسیب دیده بود مجدداً بازسازی و تجهیز شد.

در ادامه سردار یعقوب سلیمانی معاون اردویی سازمان بسیج مستضعفان با اشاره به تأثیر همکاری دو نهاد در محرومیت‌زدایی و خدمت به زائران گفت: ما با فعالیت‌های بنیاد کرامت رضوی بیگانه نیستیم و این همکاری را به فال نیک می‌گیریم زیرا در این زمینه خلأ‌های زیادی داشتیم که با تفاهم دو نهاد می‌تواند برطرف شود.

زیرساخت اسکان و پذیرایی روزانه ۱۲۰ هزار نفر در راهیان نور ایجاد شده است

وی با اشاره به فعالیت‌های بسیج در حوزه گردشگری گفت: خوشبختانه در مجموعه سپاه و بسیج فعالیت‌های زیادی در حوزه گردشگری خصوصاً در موضوع راهیان نور ایجاد شده و امروز زیر ساخت اسکان و پذیرایی ۱۲۰ هزار نفر در راهیان نور فراهم شده است، همچنین یک شبکه عظیم مردمی هم در این زمینه به ما کمک می‌کند.

فعالیت ۸۰ هزار خادم‌الشهید

سلیمانی با اشاره به فعالیت ۸۰ هزار خادم‌الشهید گفت: این افراد به صورت داوطلبانه و عاشقانه به ارائه خدمت به محرومان و همچنین زائران راهیان نور می‌پردازند، در همین موضوع زیارت اولی‌ها که مطرح شد بیش از هزار نفر به مجموعه ما اضافه شد.

وی با تقدیر از فعالیت‌های آستان قدس رضوی خصوصاً در زمینه حفظ کرامت زائران غیر ایرانی گفت: یکی از اشکالات اساسی در زمینه خدمت‌رسانی به زائران غیر ایرانی موضوع احترام به آنها بود. این عزیزان با عشق و علاقه چند هزار کیلومتر را طی طریق می‌کنند و با عبور از کشورمان راهی سرزمین کربلا می‌شوند که با وجود تلاش‌های فراوان برای خدمت‌رسانی به آنها اما تکریم به خوبی انجام نمی‌شد، اما امروز با فعالیت‌های نهادی مانند بنیاد کرامت رضوی رضایت‌مندی زائران غیر ایرانی بسیار بالا رفته و قطعاً قلب امام رضا (ع) از خادمان خشنود است.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=64486

نظـــرات شمـــا


دومین جشنواره شهروند قرآنیدومین جشنواره شهروند قرآنیدومین جشنواره شهروند قرآنی