شنبه 27 دی سال 1399 Sat, 16 Jan 2021 05:52:28 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 64397       تاریخ : 1399/10/24 23:25
تعطیلی مساجد لندن با هدف مبارزه با کرونا

تعطیلی مساجد لندن با هدف مبارزه با کرونا

در پی دستور «صادق خان»،شهردار لندن مبنی بر لزوم تعطیلی مکان های عبادی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا مساجد بیشتری در لندن درهای خود را به روی نمازگزاران بستند.

به گزارش مبشرین به نقل از «5pillarsuk»، در پی دستور «صادق خان»،شهردار لندن مبنی بر لزوم تعطیلی مکان های عبادی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا مساجد بیشتری در لندن درهای خود را به روی نمازگزاران بستند.

 

این در حالی است که در حال حاضر در دستورالعمل های دولت آمده است که مردم می توانند با رعایت فاصله اجتماعی برای عبادت به مکان های عبادی بروند.

 

با این وجود مساجد لندن با تاکید بر اینکه حفظ جان انسان ها از دستورات موکد در اسلام است اعلام کرده اند که تصمیم گرفته اند تا بر ای مبارزه جدی تر با کرونا تعطیلی را در دستور کار خود قرار دهند.

 

مسجد مرکزی لندن یکی از مساجدی است که اعلام کرد برای کمک به پرسنل ارائه دهنده خدمات در بخش بهداشت و پزشکی به ویژه پرستاران در زمانی که موارد ابتلا به کرونا افزایش ناگهانی داشته است درهای این مسجد را می بندد.

 

متولیان مسجد مرکزی لندن اعلام کردند که درهای مسجد تا اطلاع ثانوی به روی نمازگزاران بسته خواهد بود.

 

آنها تاکید کردند: یکی از اهداف اصلی اسلام حفظ زندگی بشر است بنابراین از همه می خواهیم که در خانه بمانند و از رهنمودهای دولت پیروی کنند.

 

در اوایل هفته جاری نیز مسجد شرق لندن تعطیل شد تا شرایط امن را برای همه شهروندان،نمازگزاران و نیروهای خود به وجود بیاورد.

 

چندین مسجد دیگر در اطراف لندن نیز درهای خود را بسته اند. با این حال ، برخی از علمی اسلامی در لندن گفته اند از مساجدی که گزینه باز ماندن درهای خود را انتخاب کرده اند نیز حمایت می کنند./شبستان


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=64397

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین