یکشنبه 28 دی سال 1399 Sun, 17 Jan 2021 23:21:34 GMT
کد خبر : 64375       تاریخ : 1399/10/23 06
عاملان جنایت پاکستان دنبال تفرقه‌افکنی بین مسلمانان هستند
حوزه‌های علمیه سراسر کشور:

عاملان جنایت پاکستان دنبال تفرقه‌افکنی بین مسلمانان هستند

در پی شهادت فجیع ۱۱ نفر از شیعیان پاکستان به دست تکفیری‌ها، حوزه‌های علمیه کشور در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن این جنایت خواستار اقدام مسؤولان پاکستان برای جلوگیری از این جنایات شدند.

به گزارش مبشرین، درپی شهادت ۱۱ نفر از شیعیان پاکستان به دست تکفیری‌ها حوزه‌های علمیه کشور در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن این جنایت خواستار اقدام مسئولان پاکستان برای جلوگیری از این جنایات شدند.

متن بیانیه به شرح زیر است.

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
بِأَیِّ ذَنْبٍ قُتِلَتْ(تکویر/۹)

جنایات اخیر گروه‌های تکفیری در کشور برادر پاکستان و کشتار هدفمند ۱۱ نفر از کارگران زحمت‌کش و محبان اهل بیت علیهم‌السلام، باعث تألم و تأثر مسلمانان و پیروان اهل بیت علیهم‌السلام گردید.

این بار نیز دست پلید گروهک‌های تکفیری از آستین استکبار جهانی و وهابیت متحجر و جاهل بیرون آمد و دست به جنایت زد و گروهی از کارگران معدن ذغال سنگ در استان بلوچستان پاکستان را به طرز ناجوانمردانه‌ای سربرید و به شهادت رساندند.

بی‌شک عاملان این جنایت به انتقام شکست‌های متعدد در جبهه‌های مختلف، به دنبال ایجاد شکاف و تفرقه‌افکنی بین جامعه مسلمان و تحقق اهداف مستکبران و شیاطین در گسترش اسلام هراسی و منصرف کردن افکار عمومی از سیاست‌های خصمانه کشورهای غربی در دنیای اسلام و منطقه غرب آسیا هستند. گروه‌های تکفیری با ارتکاب این گونه جنایات، مزدوری، جهالت و قساوت خویش و دوری خود  از اخلاق و عقلانیت را هر چه بیشتر عیان‌ می‌سازند.

بی‌شک این جنایات فجیع قلوب همه پیروان قرآن و عاشقان پیامبر اکرم صلّی الله علیه وآله وسلّم و خاندانش در سراسر جهان را مملو از اندوه و سینه‌های آنان را لبریز از خشم ساخته است.

حوزه‌های علمیه ضمن عرض تسلیت این حادثه غم انگیز، به محضر امام زمان عجّل الله تعالی فرجه الشریف  و مقام معظم رهبری مدظله العالی و مراجع عظام تقلید دامت برکاتهم و همه مسلمانان و شیعیان  جهان به ویژه  شیعیان پاکستان و خانواده‌های داغدیده، این جنایت هولناک را محکوم نموده و از حاکمان و مسئولان ایالتی و ملی کشور دوست و برادر پاکستان می‌خواهد تا با اتخاذ تدابیری مانع از جنایات گروه‌های جنایت کار تکفیری شوند و نتوانند بر ضد مسلمانان مظلوم دست به چنین جنایاتی بزنند.

حوزه‌های علمیه ضمن تسلیت مجدد و ابراز همدردی با خانواده‌های محترم شهدای این جنایت، از همراهی شیعیان و خانواده‌های منطقه با منویات مراجع معظم تقلید و دفن جنازه‌های مطهر شهدا که حکایت از شعور و بصیرت بالای آنان دارد تجلیل کرده و تکریم جایگاه مرجعیت را موجب حفظ و تقویت انسجام شیعیان و مسلمانان و از بین رفتن نقشه‌های شوم دشمنان می‌داند.

رحمت و رضوان الهی و علوّ درجات و شادی روح این شهدای عزیز را از درگاه خداوند متعال مسألت می‌نماییم و از درگاه حضرتش  برای تمام خانواده‌ها و بازماندگان آرزوی صبر جمیل و اجر جزیل خواستاریم.

علیرضا اعرافی
مدیر حوزه‌های علمیه ج.ا.ا


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=64375

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین