پنج شنبه 2 بهمن سال 1399 Thu, 21 Jan 2021 02:04:41 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 61089       تاریخ : 1399/09/15 14
درخواست افشای اطلاعات جاسوسی ارتش آمریکا از نرم‌افزارهای اسلامی

درخواست افشای اطلاعات جاسوسی ارتش آمریکا از نرم‌افزارهای اسلامی

اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا خواستار افشای ابعاد پرونده مربوط به جاسوسی ارتش آمریکا از مسلمانان از طریق اپلیکیشن‌های موبایلی شد.

به گزارش مبشرین به نقل از میدل ایست آی، اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا (ACLU) درخواستی را با توجه به قانون آزادی اطلاعات (FOIA) به دولت آمریكا ارائه داد و خواستار افشای تمام سوابق مرتبط با به‌دست آوردن اطلاعات كاربران از طریق تعدادی از برنامه‌های تلفن همراه از جمله اپلیکیشن اسلامی «مسلم پرو» شده است. این اپلیکیشن تقریباً ۱۰۰ میلیون بار در سراسر جهان بارگیری شده است.
 
این اتحادیه خواستار تمام قراردادها، توافق‌ها و ارتباطات بین دولت و شرکت‌هایی از جمله Babel و X-Mode - است که ثابت شده داده‌های مربوط به موقعیت مکانی کاربران تلفن همراه را می‌فروشند.
 
اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا افزوده است: این تحولات موجب نگرانی‌های جدی درباره محدوده خرید اطلاعات، تمرکز تبعیض‌آمیز ارتش آمریکا بر مسلمانان و کسب گستاخانه اطلاعات مکانی و استفاده از آنها در درون ایالات متحده شده است.
 
شرکت Vice's Motherboard ماه گذشته افشا کرد که ارتش آمریکا اطلاعات مکانی میلیون‌ها مسلمان در سراسر جهان را از طریق چند اپلیکیشن اسلامی خریداری کرده است. این برنامه‌ها شامل اپلیکشین Muslim Pro بود که دارای گزینه موقعیت جغرافیایی است و کاربران را قادر می‌سازد ساعت نماز و جهت مکه را تعیین کنند.

در این گزارش آمده است كه نیروهای ویژه آمریكا می‌توانند از داده‌های این برنامه‌ها در مأموریت‌های خارج از كشور استفاده كنند. تصور می‌شود اطلاعات جمع‌آوری شده از طریق این برنامه، در برخی از صدها عملیات پهپادی ارتش آمریکا در خاورمیانه، پاکستان و افغانستان مورد استفاده قرار گرفته باشد./ایکنا

 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=61089

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین