شنبه 27 دی سال 1399 Sat, 16 Jan 2021 20:56:24 GMT
کد خبر : 61016       تاریخ : 1399/09/13 16:39
پرداخت ۵۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض به معلولان اجاره‌نشین استان بوشهر

پرداخت ۵۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض به معلولان اجاره‌نشین استان بوشهر

معاون مشارکت‌ها، اشتغال، مسکن و مراکز غیردولتی بهزیستی استان بوشهرگفت: ۵۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض تا آبان به معلولان اجاره‌نشین این استان پرداخت شد.

به‌گزارش مبشرین به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر؛ علیرضا هوشیار افزود: افراد دارای معلولیت ساکن در مرکز استان ۶ میلیون و ساکنان سایر شهرستان‌ها ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان کمک‌هزینه بلاعوض دریافت کردند.

او اضافه کرد: یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه ودیعه مسکن نیز به افراد تحت پوشش بهزیستی تخصیص یافته است که در این راستا تا کنون به ارزش ۸۵۰ میلیون تومان به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

معاون مشارکت‌ها، اشتغال، مسکن و مراکز غیردولتی بهزیستی استان بوشهر اعلام کرد: تسهیلات ودیعه مسکن تا سقف ۲۰ میلیون تومان به هر خانوار تعلق می‌گیرد.

هوشیار گفت: با وجود این‌که به‌دلیل شرایط اقتصادی حاضر، بهزیستی در اجرای بخشی از برنامه‌ها و طرح‌ها با کمبود اعتبار مواجه بود، اما سرانه کمک‌هزینه ساخت منزل برای خانوارهای دارای ۲ معلول و بیشتر در سال جاری از ۳۶ میلیون در روستاها به ۸۴ میلیون افزایش یافت.

او ادامه داد: این میزان در شهرها نیز از ۶۰ میلیون به ۱۴۰ میلیون افزایش یافت.

معاون مشارکت‌ها، اشتغال، مسکن و مراکز غیردولتی بهزیستی استان بوشهر گفت: این طرح در تفاهم میان بهزیستی، انجمن خیرین و بنیاد مستضعفان اجرا می‌شود.

هوشیار گفت: هم‌اکنون محدودیتی برای پرداخت این کمک‌هزینه وجود ندارد و هر خانوار دارای شرایط می‌تواند با  ارائه پروانه ساخت این مبلغ را دریافت کند.

او درباره تسهیلات اشتغال‌زایی معلولان هم گفت: امسال ۳۷ میلیارد تومان به بوشهر تخصیص داده شده است که تاکنون ۴۰۰ مورد از افراد تحت پوشش بهزیستی این تسهیلات را دریافت کرده‌اند.

معاون مشارکت‌ها، اشتغال، مسکن و مراکز غیردولتی بهزیستی استان بوشهر اضافه کرد: هم‌چنین تاکنون ۴۵۰ میلیون تومان اعتبار بلاعوض برای حق بیمه خویش‌فرما و کارفرمایی افراد مشمول پرداخت شده است.

هوشیار گفت: به‌مناسبت روز جهانی معلولان، فرآیند راه‌اندازی ۳۴ مرکز مثبت زندگی در بوشهر آغاز می‌شود که صاحب امتیاز ۵ مرکز معلولان هستند.

او آمار داد که ۶۰ درصد از افراد زیر پوشش بهزیستی بوشهر را معلولان تشکیل می‌دهند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=61016

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین