یکشنبه 5 بهمن سال 1399 Sun, 24 Jan 2021 18:12:16 GMT
کد خبر : 60902       تاریخ : 1399/09/10 18:09
بیان نکات جذاب زندگی قاریان مشهور در «قرائت‌نامه»

بیان نکات جذاب زندگی قاریان مشهور در «قرائت‌نامه»

میان‌برنامه «قرائت‌نامه ۱ و ۲» با دو هدف آشنا ساختن شنوندگان با مقاطعی از زندگی قاریان مشهور جهان اسلام، الگوسازی در حوزه هنر تلاوت و تقویت گرایش شنوندگان به استماع تلاوت‌های زیبا از شبکه رادیویی قرآن پخش می‌شود.

به گزارش  مبشرین به نقل از ایکنا، قرائت‌نامه ۱ و ۲ عنوان میان‌برنامه‌های شبکه رادیویی قرآن است که طی آن به معرفی کوتاه و جذاب زندگی‌نامه قاریان مشهور جهان اسلام پرداخته می‌شود.

این برنامه به صورت گفتارمحور با دو هدف آشنا ساختن شنوندگان با مقاطعی از زندگی قاریان مشهور جهان اسلام، الگوسازی در حوزه هنر تلاوت و تقویت گرایش شنوندگان به استماع تلاوت‌های زیبا تولید می‌شود.

معرفی خلاصه‌هایی از زندگی قاریان مشهور جهان اسلام (هر برنامه زندگی یک قاری)، پخش یک یا دو فراز زیبا از تلاوت‌های آن قاری، متناسب با محتوای ارائه شده در فواصل گفتار از جمله موضوعات اصلی و فرعی این برنامه است.

از ویژگی‌های این برنامه می‌توان به ارائه متون مرتبط با زندگی قاری مورد نظر به صورت دسته‌بندی‌شده، ارائه برنامه متناسب با ذائقه مخاطب امروزی، استفاده از تولیدات رادیویی و تلویزیونی در گذشته و حال در ایران و کشورهای دیگر و آثار مکتوب فارسی، عربی در فضای مجازی اشاره کرد.  

یادآور می‌شود، برنامه کوتاه قرائت‌نامه در دو بخش ۱ و ۲ به تهیه‌کنندگی میثم رجبیان و گویندگی محمد مطلب و رضا خضرایی در بیش از ۲۰۰ برنامه در گروه تلاوت شبکه رادیویی قرآن تهیه و تولید می‌شود.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=60902

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین