یکشنبه 5 بهمن سال 1399 Sun, 24 Jan 2021 19:06:41 GMT
کد خبر : 60869       تاریخ : 1399/09/09 10
فعالیت ۶۰ گروه جهادی در کنگان/ عشق به خدمت‌رسانی حد و مرز ندارد+عکس

فعالیت ۶۰ گروه جهادی در کنگان/ عشق به خدمت‌رسانی حد و مرز ندارد+عکس

مسول بسیج سازندگی سپاه شهرستان کنگان با بیان اینکه ۶۰ گروه جهادی در کنگان فعالیت دارند گفت: در این گروه‌ها شرط سنی لحاظ نشده‌ است و پیرو جوان در کنار هم به مردم خدمت می‌کنند.

به گزارش مبشرین به نقل از فارس، تاریخ کشور را به سال‌ها گذشته بر می‌گردانم. زمانی که بیگانه به خاک کشور طمع کرده و با استفاده از توان نظامی هشت کشور ابرقدرت جهان، در صدد غارت داشته‌های ایران بود. تنها غیرت و حس وطن پرستی مردم ایران کافی بود تا در مقابل دشمن دژ بسته و با سودای جان از خاک کشور دفاع کنند. همه رفتند و در پشت جبهه‌های نبرد با مقاومت و ایستادگی، هشت سال جنگ تحمیلی را با پایانی خوش به سرانجام رساندند.

امروزه در شرایطی که ویروس منحوس کرونا عرصه زندگی را برای بسیاری از خانوارها تنگ کرده، دشمن از طریق فشارهای اقتصادی به دنبال سست کردن اراده مردم است. اما نمی‌داند که جوانان امروز همان گهواره نشینان هشت سال دفاع مقدس بوده و مشامشان به بوی دفاع آشناست.

امروز جوانان انقلابی در قالب گروه‌های جهادی قدم در میدان مبارزه گذاشته و با اقداماتی ماندگار، بذر امید را در دل محرومان پرورش می‌دهند.

فعالیت ۶۰ گروه جهادی در کنگان

حسین نوابی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با بیان اینکه ۶۰ گروه جهادی در شهرستان کنگان وجود دارد، اظهار داشت: تعداد ۱۵ گروه جهادی جغرافیا محور هستند که از سال ۹۴ تشکیل شده‌اند و مابقی گروه‌های جهادی ما از سال ۹۸ تشکیل شده‌اند که پایگاهی هستند و در محله خود فعالیت می‌کنند.

 

مسؤول بسیج سازندگی سپاه شهرستان کنگان با اشاره به فعالیت این گروه‌های جهادی افزود: از جمله اقدامات موثر گروه‌های جهادی ما در این چند سال ساخت و تعمیرخانه نیازمندان، تهیه جهیزیه، تهیه لوازم التحریر برای دانش آموزان، توزیع بسته‌های معیشتی و همچنین جمع آوری کمک‌های مردمی برای استان‌های خوزستان کرمانشاه وسیستان می‌باشد.

وی ادامه داد: در اعزام به این سه استان بیشتر کارهای عمرانی، برقکاری، جوشکاری، لوله کشی آب، آموزشی و فرهنگی توسط این گروه‌های جهادی انجام می‌شود.

نوابی عنوان کرد: بسیج سازندگی ۵۰ واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد احداث کرد و همچنین در چهار مرحله تهیه جهیزیه و پنج سال مداوم با همکاری قرارگاه خاتم الانبیاء بسته‌های معشیتی و لوازم التحریر برای نیازمندان تهیه کردیم.

مسؤول بسیج سازندگی سپاه شهرستان کنگان بیان کرد: در این شرایط کرونایی اقداماتی از جمله ضدعفونی معابر، تهیه ماسک، توزیع بسته معیشتی و کمک به کادر درمان پزشکی با اعزام اکیپ‌های پزشکی به مناطق مختلف از جمله فعالیت گروه‌های جهادی ما در این شرایط کرونایی است.

نوابی ادامه داد:در حال حاضر از طریق قرارگاه مواسات شهرستان با همکاری همه نهادها، موسسات و مراکز خیریه فعال درشهرستان همکاری خوبی داریم که امید است این همدلی و اتحاد مجموعه شهرستانی باعث به ثمر رسیدن تمامی تلاش‌های دلسوزان به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شود.


عشق به خدمت‌رسانی حد و مرز نمیشناسد

این مقام مسؤول گفت: در گرو‌ه‌های جهادی شرط سنی لحاظ نشده است و پیر وجوان در این کار جهادی شرکت می‌کنند اما در حال حاضر مسن‌ترین عضو این گروه ۶۰ سال سن دارد و کمترین آن نوجوان ۱۵ ساله می‌باشد.

برخی از تصاویر مربوط به پیش از شیوع ویروس کرونا می‌باشد.

گزارش: صلاح خنافره


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=60869

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین