شنبه 27 دی سال 1399 Sat, 16 Jan 2021 20:31:03 GMT
کد خبر : 60816       تاریخ : 1399/09/06 25:40
بی توجهی به خسارات کرونایی مؤسسات قرآنی/ آسیب معنوی بزرگ در انتظار جامعه
حجت‌الاسلام مطهریان تأکید کرد:

بی توجهی به خسارات کرونایی مؤسسات قرآنی/ آسیب معنوی بزرگ در انتظار جامعه

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت یزد از بی‌توجهی به مؤسسات آسیب دیده از کرونا و بی‌توجهی که موجب رکود و بعضاً نیمه تعطیلی و فعالیت تشکل‌های قرآنی شد، گلایه کرد و گفت: تعطیلی مؤسسات موجب آسیب معنوی بزرگ به جامعه خواهد شد.

به گزارش مبشرین، حجت‌الاسلام حمیدرضا مطهریان، مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های فرهنگی ـ مردمی قرآن و عترت یزد در گفت‌وگو با ایکنا ضمن گلایه از اینکه ۶۰ درصد مؤسسات سطح استان فعال هستند، اظهار کرد: این ۶۰ درصد نیز دور‌ه‌های غیرحضوری و مجازی برگزار می‌کنند یعنی حدود ۴۰ درصد مؤسسات دوره‌هایشان تعطیل شده است.

وی ادامه داد: بسیاری از پیش‌دبستانی‌های قرآنی در سطح استان تعطیل شده‌اند و تعداد کثیری از مربیان قرآن بیکار شده‌اند و حتی مدیران مؤسسات و مربیان به دلیل وقفه‌ای که از بیمه قبلی تا تمدید بیمه فعلی افتاده، نتوانستند از مزایای بیمه بیکاری استفاده کنند.

مدیرعامل اتحادیه قرآنی یزد، باابراز گلایه از عدم حمایت‌های لازم، تصریح کرد: تنها حمایتی که شده است، وام بلاعوض یک میلیون تومانی به مؤسسات قرآنی از سوی اتحادیه‌ کشوری بود که آن هم مشکلی از مشکلات مؤسسه رفع نمی‌کند واز سوی دیگر این از بودجه سال گذشته بود که اختصاص یافته بود.

مطهریان بیان کرد: در حال حاضر حدود ۸۰۰ قرآن‌آموز در دوره‌های مجازی مؤسسات مشغول فراگیری ر رشته‌های روخوانی، روان‌خوانی، حفظ ترتیبی، تجوید در سطوح مقدماتی تا پیشرفته و تفسیر قرآن هستند  که این رقم نسبت به دوره‌های سال‌های گذشته جای نگرانی دارد.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=60816

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین