یکشنبه 5 بهمن سال 1399 Sun, 24 Jan 2021 18:14:39 GMT
کد خبر : 60725       تاریخ : 1399/09/04 21
ایجاد شبکه وکالت ویژگی برجسته امام حسن عسکری(ع) بود
مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر:

ایجاد شبکه وکالت ویژگی برجسته امام حسن عسکری(ع) بود

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر گفت: ایجاد شبکه وکالت برای ارتباط امت و امامت ویژگی برجسته امام حسن عسکری(ع) بود.

به گزارش مبشرین به نقل از مهر، حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی صبح سه‌شنبه در جمع فعالان فرهنگی و تبلیغی اظهار داشت: زندگانی امام حسن عسگری علیه السلام و سیره آن بزرگوار در بخش‌های مختلف می‌تواند برای ما درس‌های گرانبهایی داشته باشد و امیدواریم خداوند توفیق معرفت به ساحت مقدس آن حضرت و عمل به سیره ایشان را به ما عطا فرماید.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های عمومی حضرات معصومین که در همه ابعاد می‌تواند برای ما درس باشد، بعد عبودیت و بندگی آنهاست.

وی ادامه داد: عمر نورانی حضرت امام حسن عسگری علیه السلام حدود ۲۸ سال بود که از این زمان، حدود ۶ سال در منصب زعامت و امامت مسلمین گذشت.

حجت الاسلام سروستانی به اقدامات ارزنده آن حضرت در مسائل علمی اشاره کرد و ادامه داد: در بحث فعالیت‌های علمی، ایشان با تربیت حدود ۱۰۰ شاگرد برجسته گام مهمی در اعتلای علوم اسلامی برداشتند.

وی ایجاد شبکه وکالت برای ارتباط بین امامت و امت را از ویژگی‌های برجسته امام حسن عسکری (ع) عنوان کرد و ابراز داشت: این اقدام هوشمندانه‌ی امام حسن عسکری (ع) باعث زمینه‌سازی بهتر غیبت حضرت امام عصر (عج)، و عامل مهمی در هدایت مردم به این سمت شد که در دوران غیبت بتوانند تکلیف خود را به درستی انجام دهند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر تأکید کرد: آماده‌سازی شیعه برای دوران غیبت کبرای امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و حمایت و پشتیبانی مالی از شیعیان، در شرایطی که در سختی‌های زیادی به سر می‌بردند یکی از ویژگی‌های بارز آن حضرت بود.

وی با اشاره به اقدامات آن حضرت در زمینه مقابله با دستگاه خلافت افزود: امام حسن عسکری (ع) همچون اجداد آباء و اجداد طیبینش در مقابل دنیاطلبان با صبر و استقامت ایستادگی می‌کرد و مقابله مدبرانه‌ای با سیطره دستگاه خلافت و همچنین تقویت شیعیان در برابر دستگاه خلافت انجام می‌دادند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=60725

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین