یکشنبه 16 آذر سال 1399 Sun, 06 Dec 2020 04:36:58 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 60592       تاریخ : 1399/09/01 28:51
دیری‌ها رتبه برتر جشنواره سراسری مالک اشتر را کسب کردند

دیری‌ها رتبه برتر جشنواره سراسری مالک اشتر را کسب کردند

مسئول حوزه مقاومت فاطمه الزهراء(س) سپاه سیدالشهداء(ع) شهرستان دیر گفت: این حوزه مقاومت در جشنواره سراسری مالک اشتر رتبه برتر را کسب کرد.

به گزارش مبشرین، مریم دریانورد روز جمعه به خبرنگاران اعلام کرد: این حوزه مقاومت در طرح‌هایی مانند اعتلای بسیج، بسیج سازندگی، برنامه‌های فرهنگی، اردویی و حفظ آثار دفاع مقدس در یک سال فعالیت‌هایی انجام داده‌است.

وی افزود: در برنامه‌های طرح اعتلای بسیج صندوق‌های قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی با اعطای تسهیلات، گروه‌های جهادی جغرافیا محور و محله محور راه‌اندازی و برنامه‌ها متناسب با نیاز هر محله برگزار شد.

مسئول حوزه مقاومت فاطمه الزهراء(س) سپاه سیدالشهداء(ع) شهرستان دیر اضافه کرد: همکاری با بسیج دانش‌آموزی در اجرای طرح شهید بهنام محمدی با اجرای برنامه‌هایی تحت عنوان یادواره شهدای دانش‌آموز، مادران آسمانی، برگزاری همایش‌ها، احیای کتابخانه و نمازخانه در مدارس و تأمین مربیان نیز به شکل برجسته‌ای انجام شد.

وی گفت: در یک سال گذشته  با اجرای اردوهای جهادی جغرافیا محور در مناطق محروم با برگزاری برنامه‌های فرهنگی، ورزشی، اجتماعی، تربیتی، هنری، ایجاد نمایشگاه صنایع دستی و دستاوردهای گروه جهادی و حمایت از زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست با راه‌اندازی کارگاه‌های مشاغل خانگی فعالیت های مناسبی انجام گرفت.

مسئول حوزه مقاومت فاطمه الزهراء(س) سپاه سیدالشهداء(ع) شهرستان دیر ادامه داد: حمایت از زنان کارآفرین بسیجی و برگزاری نمایشگاه اقتصاد مقاومتی در سطح شهرستان دیر، بوشهر، تهران، گلستان ، یزد، شرکت خواهران بسیجی در طرح اکرام با عنوان هر بسیجی حامی یک فرزند معنوی و استفاده از ظرفیت خیرین به منظور اجرای برنامه‌های خدمات‌رسانی در حوادثی مانند سیل، زلزله و کمک به افراد بی‌بضاعت از دیگر فعالیت های یک ساله این حوزه است.

وی اظهار داشت: حضور گسترده در اجرای رزمایش همدلی و کمک مؤمنانه با استفاده از ظرفیت خیران از ابتدای شروع رزمایش تاکنون، انجام برنامه‌هایی از قبیل شناسایی خانواده‌های بی‌بضاعت و آسیب‌دیده از ویروس کرونا، تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی و نان رایگان از ابتدای رزمایش همدلی تاکنون از دیگر فعالیت‌های انجام گرفته‌است.

مسئول حوزه مقاومت فاطمه الزهراء(س) سپاه سیدالشهداء(ع) شهرستان دیر اضافه کرد: پرداخت هزینه قبض برق و آب خانوارهای بی‌بضاعت، پرداخت اجاره بهای منازل افراد آسیب‌دیده در زمان ویروس کرونا، پرداخت هزینه کتب درسی دانش‌آموزان بی‌بضاعت، کمک هزینه جهیزیه، کمک هزینه خرید ویلچر، کمک هزینه درمانی بیمار سرطانی، هماهنگی با معلمان بسیجی در زمینه تدریس خصوصی دانش‌آموزان بی‌بضاعت و ویزیت رایگان و ایستگاه سلامت در مناسبت‌های مختلف نیز در این مدت انجام شد.

دریانورد عنوان کرد: در بخش برنامه‌های فرهنگی، اردویی و حفظ آثار، شاهد اجرای برنامه اجتماع بزرگ عفاف و حجاب با عنوان مدافعان حریم خانواده و برنامه هایی در حوزه زن و خانواده در هفته عفاف و حجاب بودیم.

وی افزود: برگزاری برنامه‌های آبروی محله و یادواره شهدای زن و ایثارگر در سطح شهرستان، برگزاری ویژه برنامه‌های مناسبت‌های ملی و مذهبی در سطح شهرستان، برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی با نخبگان و جوانان به منظور برنامه‌ریزی در انجام برنامه‌ها، برگزاری اردوی فرهنگی ویژه همسران شهداء، برگزاری نمایشگاه‌های آسیب‌های اجتماعی، نمایشگاه عکس، صنایع دستی به مناسبت‌های مختلف، برگزاری مسابقات قرآنی، ورزشی و فرهنگی، برگزاری نهضت نهج‌البلاغه‌خوانی، راه‌اندازی دارالقرآن بسیج مزین به نام سردار سپهبد شهید سلیمانی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی در زمینه کاهش طلاق و تحکیم بنیان خانواده، آسیب‌های فضای مجازی، سبک زندگی اسلامی و افزایش جمعیت از دیگر برنامه های این حوزه مقاومت در یک سال گذشته‌است.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=60592

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین