پنج شنبه 6 آذر سال 1399 Thu, 26 Nov 2020 01:33:05 GMT
کد خبر : 60584       تاریخ : 1399/09/01 05:07
کتاب و کتابخوانی، بیداری اندیشه ها، افکار و آگاهی بشر است
مدیر مدرسه علمیه ریحانه النبی(س) اهرم:

کتاب و کتابخوانی، بیداری اندیشه ها، افکار و آگاهی بشر است

مدیر مدرسه ریحانة النبی(س) اهرم با حضور در کتابخانه این مدرسه گفت: کتاب و کتابخوانی، بیداری اندیشه ها، افکار و آگاهی بشر است.

به گزارش مبشرین، سلیمه بابایی نیا با حضور در کتابخانه این مدرسه، طی جلسه ای با کتابدار و معاونین این مدرسه، هفته کتاب و کتابخوانی را گرامی داشت.

بابایی نیا ضمن تبریک به مناسبت هفته کتابخوانی گفت: کتاب، میراثی ماندگار، پدیده ای با شکوه و روشنگر در وسعت زندگی بشری است که نقطه آغاز رسالت انبیاء به دعوت اسلام بر مبنای کتاب که همان قرآن کریم است شکل گرفت و از اعجاز آن، رسیدن به اعماق و تأمل و تدبر در آن بوده است.

مدیر مدرسه در ادامه افزود: کتاب و کتابخوانی، بیداری اندیشه ها و افکار آگاهی بشر است و فرهنگ کتابخوانی یکی از بارزترین جلوه های فرهنگی در جامعه است؛ چرا که با مطالعه تقویت بنیه علمی و فرهنگی رشد می کند و این امر از ضروریات جامعه امروزی می باشد.

ایشان به اهمیت و ترویج فرهنگ کتابخوانی اشاره کرد و گفت: کتاب دریچه ای است به سوی جهان شگفت انگیز علم و معرفت و مطالعه راهی بسیار ساده و عملی برای پرورش استعدادهای انسانی که خداوند در درونش نهادینه کرده است. اگر بتوانیم مطالعه را به صورت عادت در آوریم دیگر ارتباط ما با جهان دانش و آگاهی سخت نخواهد بود و از راه مطالعه درک و اندیشه خود را نسبت به جهان هستی رشد و تعالی بخشد.

در پایان، سلیمه بابایی نیا در خصوص کتب اختصاصی طلاب و مورد نیاز آنان با کتابدار گفتگو نمودند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=60584

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین