یکشنبه 16 آذر سال 1399 Sun, 06 Dec 2020 05:22:40 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 60541       تاریخ : 1399/08/28 00:0
ضدعفونی روزانه مسجدالحرام در ۴ نوبت + عکس

ضدعفونی روزانه مسجدالحرام در ۴ نوبت + عکس

مسجدالحرام همزمان با آغاز چهارمین مرحله عمره مفرده در ایام کرونا و حضور زوار خارجی، روزانه در ۴ نوبت شست‌وشو و ضدعفونی می‌شود.

به گزارش مبشرین به نقل از فارس، درهای خانه خدا از ۱۳ مهرماه با از سرگیری عمره مفرده به روی زائران باز شد و با توجه به شیوع کرونا در جهان، متولیان حرمین شریفین تصمیم گرفتند با بازگشایی درهای مسجدالحرام، ضدعفونی روزانه را مدنظر قرار دهند.

 

این اقدام به منظور جلوگیری از شیوع کرونا اتخاذ شده است که بر همین اساس، روزانه در چهار نوبت تمامی قسمت‌های خانه خدا به ویژه مسیر حرکت زائران و عمره‌گزاران ضدعفونی و شست‌وشو می‌شود.

در مسجدالحرام بیش از ۴ هزار خدمه فعالیت دارند که این افراد در قالب ۹ تیم اصلی نظافت در شیفت‌های مختلف به خدمت‌رسانی به زوار می‌پردازند.

 

با شیوع کرونا فعالیت تیم شست‌وشوی مسجدالحرام بیشتر شده است و در هر مرحله عمره مفرده، خانه خدا به طور کامل شست‌وشو می‌شود.

اکنون مرحله چهارم عمره مفرده در ایام کرونا در حال برگزاری است و زائران کشورهای خارجی نیز برای به جا آوردن اعمال به مکه مکرمه مشرف شده‌اند. این امر در حالی بود که از اواخر سال گذشته هیچ اعزامی به مدینه منوره صورت نگرفت و حج تمتع نیز با حضور حدود ۱۰ هزار ساکن عربستان با رعایت نکات بهداشتی برگزار شد.

در ادامه تصاویری از شست‌وشو و ضدعفونی مسجدالحرام در ایام کرونا مشاهده می‌کنید:


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=60541

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین