جمعه 7 آذر سال 1399 Fri, 27 Nov 2020 17:14:56 GMT
کد خبر : 60205       تاریخ : 1399/08/16 12:31:04
تولید اولین نرم‌افزار «فرهنگ موضوعی تفاسیر شیعه و سنی در حوزه سلامت و بهداشت»

تولید اولین نرم‌افزار «فرهنگ موضوعی تفاسیر شیعه و سنی در حوزه سلامت و بهداشت»

رئیس میز تخصصی توسعه و تعمیق فرهنگ قرآن دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم از تولید اولین نرم‌افزار «فرهنگ موضوعی تفاسیر شیعه و سنی در حوزه سلامت و بهداشت» به همت این دفتر خبر داد و گفت: این نرم‌افزار در آینده‌ای نزدیک با حضور مسئولین دفتر تبلیغات اسلامی و وزارت بهداشت و درمان رونمایی خواهد شد.

به گزارش مبشرین به نقل از دفتر تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین عیسی عیسی‌زاده  با اعلام این خبر گفت: اولین نرم‌افزار «فرهنگ موضوعی تفاسیر شیعه و سنی در حوزه سلامت و بهداشت» با همت پژوهشگران و اداره فناوری اطلاعات پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در حال تولید است.

وی ادامه داد: یکی از راه‌کارهای رفع مهجوریت قرآن در مجامع علمی و تخصصی، فراهم نمودن زمینه دسترسی سریع و آسان متخصصین به اطلاعات مورد نیاز قرآنی و تفسیری می‌باشد.

رئیس میز تخصصی توسعه و تعمیق فرهنگ قرآن دفتر تبلیغات اسلامی تصریح کرد: پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی، پروژه فرهنگ موضوعی «تفاسیر» را با هدف دسترسی سریع به آرای ۲۰ مفسر بزرگ شیعه و سنی، تدوین و به منظور دستیابی جامعه پزشکی جهان اسلام به اطلاعات تفسیری در حوزه بهداشت و سلامت، در قالب نرم افزار ویندوزی و موبایلی ارائه خواهد کرد.

وی درباره نقش اینگونه پروژه‌ها در فراهم کردن زمینه وحدت میان پژوهشگران و اندیشمندان جهان اسلام، افزود: پژوهشگران از فرقه‌های گوناگون جهان اسلامی می‌تواند به راحتی در کم‌ترین زمان به آرای مفسران مورد نظر خویش دسترسی پیدا کنند.

حجت الاسلام والمسلمین عیسی زاده خاطرنشان کرد: این ویژگی سبب شده است تا این پروژه در نمایشگاه بین‌المللی قرآن مورد استقبال کم‌نظیر دانشمندان جهان اسلام قرار بگیرد و تقاضای ترجمه آن را به زبان‌های زنده دنیا کنند.

وی گفت: امیدواریم مسئولین دست اندرکار با حمایت های خویش ترجمه این اثر کم نظیر قرآنی وحدت آفرین را به زبان های عربی، اردو و انگلیسی در دستور کار قرار دهند.

رئیس میز تخصصی توسعه و تعمیق فرهنگ قرآن دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به رونمایی از این اثر در آینده نزدیک خاطرنشان کرد: این نرم افزار در آینده ای نزدیک با حضور مسئولین پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رونمایی خواهد شد.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=60205

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین