پنج شنبه 6 آذر سال 1399 Thu, 26 Nov 2020 01:52:59 GMT
کد خبر : 59936       تاریخ : 1399/08/07 15:46
کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی فردا آغاز می‌شود
با شرکت 167 شخصیت برجسته جهان اسلام ؛

کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی فردا آغاز می‌شود

سی‌و ‌چهارمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی به صورت مجازی و با حضور آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی و محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی فردا به صورت رسمی با شرکت 167 شخصیت برجسته جهان اسلام آغاز به کار خواهد کرد.

به گزارش مبشرین به نقل از مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی مراسم افتتاحیه سی و چهارمین کنفرانس وحدت اسلامی از ساعت 9 صبح فردا پنجشنبه به صورت مجازی و از طریق سایت اصلی کنفرانس وحدت به نشانی iuc.taqrib.ir/live برگزار می‌شود.
براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته بیش از 167 شخصیت برجسته جهان اسلام از 47 کشور و  همچنین 120 سخنران داخلی به صورت وبینار پیرامون موضوع های کنفرانس به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.
پیش ‌بینی می‌شود 350 سخنران از مناطق مختلف جهان شامل آفریقا، غرب آسیا، شرق آسیا، آمریکای جنوبی، شبه قاره هند و... در کنفرانس سخنرانی داشته باشند که به زبان‌های مختلف فارسی، عربی، انگلیسی، ایتالیایی، روسی، مالایی، ترکی و دیگر زبان ها در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.
 این سخنرانی‌ها بر روی سایت اصلی کنفرانس وحدت به نشانی  iuc.taqrib.ir/live  و http://taghribnews.video بارگذاری می‌شود.

چند سمینار غیرحضوری در این کنفرانس نیز برگزار خواهد شد که یکی از سمینارها با موضوع همکاری های اسلامی در مواجهه با مصایب و بلایاست که در محورهای «مبانی و چالش های دینی و معنوی در مواجهه با بلایا و مصایب»، «ظرفیت های راهبردی جهان اسلام در مواجهه با مصایب و بلایا»، «نقش دانشمندان و نخبگان مسلمان»، «نقش رسانه ها در آگاهی بخشی و ترویج فرهنگ تعاون»، «تهدیدها و فرصت های فضای مجازی در عصر کرونا برای جهان اسلامی»، «جهان پساکرونا و سناریوهای جدید سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در جهان اسلام» و «چالش های فرهنگی اقتصادی و سیاسی غرب در مواجهه با کرونا» است. 
میزگرد «خیانت غرب به آرمان های فلسطین و نقش محور مقاومت در خنثی سازی تاثیرات عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی» و میزگرد «نقش سردار بزرگ اسلام حاج قاسم سلیمانی در وحدت و امنیت جهان اسلام» از دیگر برنامه های کنفرانس امسال است. 
همچنین از کتاب های فلسطین فی وجدان علماء الاسلام شامل ۲۰۰ فتوا از علمای اهل سنت و شیعه در رابطه با تحریم عادی سازی رابطه با رژیم صهیونیستی و جلد دوم کتاب فقه مقارن آیت الله جناتی نیز رونمایی خواهد شد.
راه اندازی رادیو وحدت که از اول ربیع الاول برنامه های خود را آغاز کرده یکی از مهمترین برنامه های این کنفرانس است و پایگاه اطلاع رسانی ویکی وحدت با موضوع شخصیت های حقیقی و حقوقی مهم جهان اسلام و محتواهای مربوط به وحدت جهان اسلام و کشورهای اسلامی در این کنفرانس راه اندازی خواهد شد. 

مراسم اختتامیه این کنفرانس با حضور برخی از چهره های برجسته کشور در عصر دوشنبه 12 آبان مصادف با ۱۶ ربیع الاول و شب میلاد پیامبر اکرم (ص) برگزار خواهد شد.

امسال کنفرانس وحدت اسلامی با توجه به شرایط کرونایی به صورت وبیناری با موضوع همکاری های جهان اسلام در مصائب و بلایا با رویکرد کرونا در هشت تا ۱۰ منطقه جغرافیایی خواهد بود. مراسم افتتاحیه کنفرانس وحدت در روز هشتم آبان و مراسم اختتامیه سیزدهم آبان برگزار خواهد شد.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=59936

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین