پنج شنبه 6 آذر سال 1399 Thu, 26 Nov 2020 02:41:35 GMT
کد خبر : 59932       تاریخ : 1399/08/07 08:28
 برنامه‌های استان بوشهر ویژه

برنامه‌های استان بوشهر ویژه "۱۳ آبان" باید در فضای مجازی دنبال شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: هرگونه تجمع و برپایی مراسم در فضای حقیقی در روز ۱۳ آبان در استان بوشهر ممنوع است و برگزاری این آیین در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی باید مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش  مبشرین به نقل از تسنیم، مجید خورشیدی ظهر امروز در جلسه ستاد مدیریت کرونا استان بوشهر با اشاره به افزایش مبتلا به کرونا و فوتی‌های این بیماری در سراسر کشور و شکنندگی این ویروس در بیشتر استان‌ها از جمله بوشهر اظهار داشت: هر گونه تجمعی در راستای مقابله با کرونا در قالب مراسم‌های مختلف ممنوع است.

وی، با تاکید بر ممنوع  بودن تشکیل جلسات غیر ضروری ادارات و دستگاه‌های اجرایی افزود: با توجه به در پیش‌رو بودن 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی برای شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا، هرگونه تجمع و مراسم در فضای حقیقی در روز 13 آبان در استان بوشهر ممنوع است و برگزاری این آیین در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی باید مورد توجه قرار بگیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با اشاره به مراسم‌های ختم، تشییع، جشن‌ها خاطرنشان کرد:مراسم تشییع اموات باید با تعداد محدودی برگزار شود  و در آرامستان‌ها مشایعت کنندگان باید کمتر از 20 نفر باشند.

خورشیدی، ممنوعیت نصب چادر در سواحل استان بوشهر را از دیگر مصوبات دانست و بیان کرد:  نظارت بر ممنوع بودن نصب چادر در سواحل و تفریحگاه‌های استان بوشهر شبانه‌روزی است و با افراد خاطی برخورد می‌شود.

وی، با تاکید بر همکاری شهرداری‌ها و اعضای شوراهای اسلامی در اطلاع رسانی در ممنوعیت برپایی چادر در تفرجگاه‌ها و سواحل استان بوشهر گفت: ممنوع بودن برپایی چادر در تمامی مبادی ورودی به استان بوشهر و شهرها، باید اطلاع رسانی شود تا این مهم مورد توجه مسافران و گردشگران قرار بگیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با بیان اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ابعاد گوناگون نسبت به گذشته بهتر شده است تصریح کرد: تا زمانی که رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تمامی نقاط استان بوشهر به صورت 100 درصدی ایجاد نشود نگرانی و خطر ابتلا به کرونا وجود دارد.

خورشیدی، استفاده از ماسک را مهم‌ترین موارد از رعایت پروتکل بهداشتی دانست و بیان کرد: هر چند این مهم در استان بوشهر نسبت به گذشته بهبود یافته ولی تا رسیدن به نقطه  مطلوب  و رعایت 100 درصدی فاصله است که باید این مهم مورد توجه همه مردم قرار بگیرد.

وی با تاکید بر نقش فعالان شبکه‌های اجتماعی و فضاهای مجازی در فرهنگ سازی استفاده از ماسک و خطرات ابتلا به کرونا خاطر نشان کرد: از مسئولان گروه‌های فضاهای مجازی، اعم از پیام‌رسان‌های واتساپ، اپلیکیشن و سایر پیام‌رسان‌های داخلی در خواست می‌شود؛ در چندین مورد روزانه در استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌ها به مخاطبان متذکر شود.

 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=59932

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین