پنج شنبه 6 آذر سال 1399 Thu, 26 Nov 2020 01:51:53 GMT
کد خبر : 59931       تاریخ : 1399/08/07 07:26
 دستگاه‌های مذهبی و رسانه‌ها در مقابله با کرونا به جنبه‌های اعتقادی ورود کنند

دستگاه‌های مذهبی و رسانه‌ها در مقابله با کرونا به جنبه‌های اعتقادی ورود کنند

امام جمعه بوشهر با تأکید بر توجه به دعا و استغفار برای دفع بلا به ویژه ویروس کرونا گفت: در مقابله با کرونا و نابودی این ویروس باید دعا و استغفار در مردم تقویت شود که نقش هیئت‌های مذهبی، مساجد، صدا و سیما و اصحاب رسانه بسیار مهم است.

به گزارش مبشرین به نقل از تسنیم، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در نشست تحلیل نقش دعا، توسل و استغفار در دفع بلا با تاکید بر عملیاتی شدن سیاست‌ها و برنامه‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب اسلامی در مقابله با کرونا اظهار داشت: در راستای خدمات رسانی به مردم، جوانان نخبه، انقلابی، داوطلب در مقابله با کرونا باید حضور  و فعالیت جهادی داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با تاکید بر توجه به دعا، توسل و استغفار در رفع و دفع بلا افزود: در روایت به این مهم تاکیدات فراوانی شده است که استغفار سبب رحمت خداوند متعال و دعا مایه لطف و محبت و عنایت حضرت باری‌تعالی می‌شود.

وی با بیان اینکه در هیچ شرایطی نباید از یاد خدا و استعانت از آن غافل شد گفت: برای نابودی ویروس کرونا و رفع بلا باید از ذات اقدس حضرت حق مسئلت شود.

امام جمعه بوشهر، از مردم، هیئت‌های مذهبی، مساجد، صدا و سیما و اصحاب رسانه تقاضا کرد به امر دعا و استغفار توجه ویژه و برنامه‌ریزی کنند.

صفایی بوشهری بیان کرد: دعای توسل، حدیث "کساء" دعای هفتم صحیفه سجادیه، زیارت عاشورا و هر دعایی که مردم متدین مناسب می‌دانند در یک فضای سراسر انس با خدا و استمداد از ذات اقدس باریتعالی را مورد توجه قرار دهند.

وی، با تاکید بر پخش این نوع دعاها در یک ساعت خاص از طریق صدا و سیما گفت: صدا و سیما در یک ساعت خاصی از شب دعاهایی که مناسب است پخش کند و مردم در آن ساعت  بیننده و شنونده شوند و همزمان دعا کنند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، همراهی مردم استان در قرائت دعاهای یاد شده را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: برای دفع بلایا از جمله نابودی ویروس و بیماری کرونا بهره جستن از دعا امری مهم و ضروری است که مشارکت همگانی طلب می‌شود.

امام جمعه بوشهر، با بیان اینکه انس با خدا برای انسان خیلی مهم است تاکید کرد: خیلی مهم است که انسان از خداوند متعال در خواست رفع بلایا از جمله ویروس کرونا از جامعه جهانی، جوامع اسلامی، ایران و استان بوشهر کند.

صفایی بوشهری، فوتی‌ها به سبب بیماری کرونا را نگران کننده دانست و بیان کرد: امید می‌رود با دعاهای مردم متدین این بلا از جامعه برداشته شود تا شاهد از دست دادن مردم به سبب بیماری کرونا نباشیم.

 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=59931

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین