پنج شنبه 6 آذر سال 1399 Thu, 26 Nov 2020 02:37:58 GMT
کد خبر : 59897       تاریخ : 1399/08/06 01:11
بخشش زندانی محکوم به قصاص نفس در بوشهر
روابط عمومی مرکز توسعه حل اختلاف کشور خبر داد:

بخشش زندانی محکوم به قصاص نفس در بوشهر

روابط عمومی مرکز توسعه حل اختلاف کشور از اخذ رضایت برای یک محکوم به قصاص نفس در زندان مرکزی بوشهر خبر داد.

به گزارش مبشرین به نقل از ایسنا، مرکز توسعه حل اختلاف کشور اعلام کرد:

با پیگیری و تلاش وافر اعضای شعبه ۱۴ شورای حل اختلاف مستقر در زندان مرکزی بوشهر رضایت احدی از محکومین به قصاص نفس در زندان مرکزی بوشهر اخذ گردید.

زندانی م.د از اردیبهشت سال ۹۶ به جرم قتل عمد به قصاص نفس محکوم و در زندان مرکزی بوشهر تحمل حبس می‌نمود که با وساطت و پیگیری‌های اعضای شعبه ۱۴ شورای حل اختلاف مستقر در زندان مرکزی بوشهر،‌ با حضور اولیاء دم در زندان و ارائه راهنمایی‌های لازم؛ سرانجام گذشت و رضایت ایشان اعلام و مراتب جهت سیر مراحل قانونی و قضایی انجام گردید.

اوستاد، رئیس اداره زندان مرکزی و شعبه ۱۴ شورای حل اختلاف بوشهر در این خصوص گفت: یکی از اساسی‌ترین ارزش‌ها و مکارم اخلاقی در زندگی اجتماعی و روابط انسان‌ها گذشت از خطای دیگران و پذیرش عذر آنان است.

وی افزود: این ویژگی می‌تواند دشمنی‌ها را ریشه کن کند و محبت‌، دوستی و اتحاد در پی داشته باشد زیرا آدمیان در روابط اجتماعی در تعامل با یکدیگر قطعا دچار اشتباه و حتی ظلم نسبت به همنوعان خود می شوند، لذا به منظور صیانت از استحکام روابط فی مابین، عذرخواهی‌ها را پذیرا باشیم.

رئیس زندان بوشهر و شعبه ۱۴ شورای حل اختلاف بوشهر گفت: خوشبختانه از دی ماه سال ۹۸ تا کنون با همت و توان مضاعف و با پیگیری‌های انجام شده، ۱۳ پرونده قصاص نفس با گذشت اولیاء دم مختومه گردیده است.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=59897

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین